Kurs animatora

Na naszej stronie ruszyły zapisy na kurs animatora jesień 2019. Formularz zapisów będzie dostępny na stronie do czasu zapełnienia miejsc.

Część południowa diecezji (Rybnik i okolice):

19 października i 26 października od 10.00 do 16.30 – sobotnie spotkania wykładowe i warsztatowe odbędą się w nowym miejscu: w Rybniku Niedobczycach w Domu Parafialnym przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Górnośląska 20, 44-270 Rybnik Niedobczyce).

8 – 9 – 10 listopada br. – Rekolekcje dla kandydatów na animatorów. Trzydniowe Rekolekcje odbędą się w Katowicach – Bogucicach (Dom Pielgrzyma przy parafii św. Szczepana, Sanktuarium MB Boguckiej, ul. Markiefki 89, 40-211 Katowice).

Część północna diecezji (Katowice i okolice):

5 października i 12 października od 10.00 do 16.30 – spotkania wykładowe i warsztatowe.

25 – 26 – 27 października br. – rekolekcje dla kandydatów na animatorów. Spotkania wykładowe i rekolekcje odbędą się w Katowicach Bogucicach (Dom Pielgrzyma przy parafii św. Szczepana, Sanktuarium MB Boguckiej, ul. Markiefki 89, 40-211 Katowice).

Wszystkie spotkania kursu są obowiązkowe! Jeśli nie pasuje jeden z terminów należy szukać miejsca w kursie wiosennym.

Uroczyste przyjęcie kandydatów do rocznej próby oraz ustanowienie nowych animatorów archidiecezji planowane jest na sobotę 23 listopada br. o godz. 11.00 w krypcie katedry Chrystusa Króla w Katowicach. (Informacji należy szukać na stronie www.dmak.info).


Zapisy:

Odbywają się tylko i wyłącznie za pomocą specjalnego formularza na stronie Duszpasterstwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej. Formularz zapisów będzie dostępny na stronie dmak.info od 5 września 2019 do czasu zapełnienia miejsc (decyduje kolejność zgłoszeń). Ofiara za kurs animatora wynosi 230 zł. (w tym dwa dni wykładowe z kawą, herbatą, ciastem i obiadem oraz noclegi i pełne wyżywienie w domu pielgrzyma podczas rekolekcji). Dodatkowo dla chętnych możliwość uszycia alby, pasów, zamówienia zdjęcia i krzyża).