Święty Ojciec – album Arturo Mari

Można by powiedzieć, iż autor tej książki, a właściwie albumu – przekręcił zwrot stosowany wobec papieży, w tym przypadku Jana Pawła II. Nie mamy jednak nic przeciwko – bo czy wątpi ktoś jeszcze w świętość postaci Karola Wojtyły – papieża Polaka?

Ten wyjątkowo piękny album to dzieło Arturo Mari – „nadwornego” fotografa watykańskiego, dokumentującego dzieje papieży. 26. letni pontyfikat Jana Pawła II dostarczył olbrzymiego materiału fotograficznego, z którego autor albumu wybrał do „Świetego Ojca” ujęcia naprawdę wspaniałe; ujęcia z pielgrzymek, audiencji, spotkań, wreszcie pogrzebu Świętego Ojca. Dodatkowo tym razem Arturo Mari – „obiektyw papieża” odzywa się do nas także słowem; kolejne fotografie opatrzone są słowem jego komentarza.

Który z fotografików nie zazdrościłby zaszczytu, jakiego dostępował i nadal dostępuje Mari – obcowania i dotrzymywania kroku jedynej takiej postaci na Ziemi; papieżowi? I to jakiemu papieżowi.

Mimo, iż nie jest to pozycja tania (trzeba wykosztować się na ok. 90 zł), to jest to idealny pomysł na prezent dla kogoś bliskiego; coś, co na długo zostanie w naszej pamięci. Tak, jak Jan Paweł II…

Tytuł: Święty Ojciec
Autor: Arturo Mari
Wydawnictwo: BIAŁY KRUK
Rok wydania: 2005 (wydanie II – poszerzone)

The following two tabs change content below.
Piotr Lewandowski

Piotr Lewandowski

Główny sprawca wzrostu strony oraz Diakoni Modlitwy,Autor wielu felietonów (podpisanych jako An-am) i artykułów. Jego konikiem jest liturgika. Wyświęcony na kapłana w katowickiej katedrze w maju 2012 roku.
Piotr Lewandowski

Ostatnie wpisy Piotr Lewandowski (zobacz wszystkie)