40 spotkań grupowych dla ministrantów

Przedstawiamy bardzo przydatną pozycję książkową, mogącą być nieocenioną pomocą w prowadzeniu formacji ministrantów w parafii.

Wielu z nas leży na sercu (właściwa) formacja służby liturgicznej. Chcemy prowadzić kręgi formacyjne, zbiórki, spotkania modlitewne. Jednak często nie wiemy, „jak to ugryźć”, jak zainteresować uczestników podaną tematyką, jak ich zaangażować. W książce „40 spotkań grupowych” autor przedstawia 40 propozycji spotkań na cały rok kościelny, które mogą pomóc w budowaniu wspólnoty zarówno w małych jak i większych grupach. Konspekty spotkań pomagają także w pogłębianiu wiedzy religijnej w grupach tak dziecięcych, jak i młodzieżowych.

Każde spotkanie podzielone jest na trzy części: medytacja, wprowadzenie w dany temat religijny, wspólna zabawa. Przygotowane spotkania dostosowane są do odkrywanej i przeżywanej w danym okresie liturgicznym tematyki. Zawierają one metody aktywizujące, materiały, które można wykorzystać podczas spotkań oraz zabawy, które „ożywią” każde spotkanie.

Ze względu na małą ilość ilustracji i specyfikę tej publikacji, książkę tą polecam szczególnie animatorom prowadzącym spotkania formacyjne. Mamy bowiem przed sobą niemal gotowy podręcznik zbiórek formacyjnych na cały rok liturgiczny.

Aut.: Willi Hoffsümmer
Tyt.: 40 spotkań grupowych dla ministrantów
wyd. JEDNOŚĆ
Kielce 2009

The following two tabs change content below.
Piotr Lewandowski

Piotr Lewandowski

Główny sprawca wzrostu strony oraz Diakoni Modlitwy,Autor wielu felietonów (podpisanych jako An-am) i artykułów. Jego konikiem jest liturgika. Wyświęcony na kapłana w katowickiej katedrze w maju 2012 roku.
Piotr Lewandowski

Ostatnie wpisy Piotr Lewandowski (zobacz wszystkie)