„Modlitwy ministranta”

„Modlitwy ministranta” to zbiór wielu rodzajów modlitw, przeznaczonych zarówno do indywidualnego odmawiania przez ministranta, jak i do wspólnotowej modlitwy np. w czasie zbiórki formacyjnej.

Z tą propozycją zetknąłem się w 2005 roku, gdy każdy ministrant wyjeżdżający na wakacyjne rekolekcje otrzymywał tę książeczkę. Od razu przypadła mi ona do gustu – łatwe i proste modlitwy, zrozumiałe dla ministrantów, a także różnorodność tekstów sprawia, że jest to świetny prezent dla animatora prowadzącego spotkania(nie zawsze mamy przecież rozważania „w głowie”).modlitwy ministranta

W „Modlitwach ministranta” znajdziemy modlitwy stricte dla ministrantów – przed i po służeniu w różnych okresach, dla lektora, za kandydatów, a także litanie, rozważania drogi krzyżowej, różańca, koronkę do miłosierdzia, a nawet mini-liturgię godzin. Ks. Bogusław Płonka zamieścił też mały słowniczek pojęć liturgicznych, niezwykle przydatny dla młodych adeptów liturgii. Warto dodać, że jest to uzupełnione, piąte już wydanie tej książeczki.

Nie każdy musi znać wszystko na pamięć i; z drugiej strony: nie zawsze trzeba modlić się tymi samymi, „oklepanymi” tekstami. Ważne, by mieć z czego korzystać, urozmaicając czas modlitwy, który nudny być nie może! Osobiście sam korzystam z „Modlitw ministranta” w zbiórkach formacyjnych, do czego i was, drogie Buksy – zachęcam.

Tytuł: Modlitwy ministranta
zebr. opr.: Ks. Bogusław Płonka
wyd. piąte
Katowice 2005

The following two tabs change content below.
Piotr Lewandowski

Piotr Lewandowski

Główny sprawca wzrostu strony oraz Diakoni Modlitwy,Autor wielu felietonów (podpisanych jako An-am) i artykułów. Jego konikiem jest liturgika. Wyświęcony na kapłana w katowickiej katedrze w maju 2012 roku.
Piotr Lewandowski

Ostatnie wpisy Piotr Lewandowski (zobacz wszystkie)