Rytuał wprowadzenia w posługę ministranta i lektora

Zapewne często zadajemy pytanie: jak by tu ustanowić lektorów? Albo: jakich tekstów użyć w obrzędzie ustanowienia ministrantów? Obok tradycyjnej agendy liturgicznej na rynku wydawniczym ukazała się pozycja specjalnie przeznaczona do tych celów.

Wydany przez poznańskie wydawnictwo Hlondianum „Rytuał wprowadzenia w posługę…” to zbiór wszystkich tekstów oraz modlitw, wypowiadanych zarówno przez ustanawianych, jak i przez udzielającego obrzędu. Mamy do dyspozycji teksty ustanowienia wszystkich stopni i funkcji ministranckich: od kandydata na ministranta, przez ministranta światła, ołtarza, księgi, aż po lektora, ceremoniarza i animatora. Pozycja ta zawiera także modlitwy do patronów ministrantów oraz propozycje modlitwy wiernych na Msze ustanowień.rytuał wprowadzenia w posługę

Rytuał posiada bardzo estetyczną, czerwonobrązową oprawę, opatrzoną logo Duszpasterstwa Ministrantów. Dlatego też ładnie komponuje się do pozostałych ksiąg liturgicznych i „bez wstydu” może być stosowany w obrzędach ustanowień.

Sądzę, że to opracowanie, dokonane przez Grzegorza Duszyńskiego może być dobrym prezentem, a przynajmniej funkcjonalnym uzupełnieniem biblioteczki moderatora Parafialnej Wspólnoty Ministranckiej.

Tytuł: Rytuał wprowadzenia w posługę ministranta i lektora
opr. Grzegorz Duszyński
wyd. Hlondianum
Poznań 2007

The following two tabs change content below.
Piotr Lewandowski

Piotr Lewandowski

Główny sprawca wzrostu strony oraz Diakoni Modlitwy,Autor wielu felietonów (podpisanych jako An-am) i artykułów. Jego konikiem jest liturgika. Wyświęcony na kapłana w katowickiej katedrze w maju 2012 roku.
Piotr Lewandowski

Ostatnie wpisy Piotr Lewandowski (zobacz wszystkie)