Służba dająca radość

Szukasz czegoś na tzw. „dobry początek” formacji? Polecam dobrze napisaną i wydaną przez wydawnictwo Jedność (diecezji kieleckiej), autorstwa Anneliese Hück.

Zielona książeczka nosi podtytuł „podręcznik ministrantów”. Istotnie stanowi ona kompendium informacji zarówno technicznych, praktycznych jak i duchowych, potrzebnych na początku drogi formacyjnej ministranta. Omawia wszystkie postawy, kolory, okresy, gesty oraz paramenty liturgiczne. Publikacja opatrzona jest kolorowymi fotografiami oraz rysunkami, ponadto jej walorem jest dobra szata i układ graficzny.

„Służba dająca radość” opisuje ponadto służbę ministrantów zarówno podczas Eucharystii, jak i poszczególnych sakramentów. Książka zawiera także modlitwy ministranta, które można wykorzystać podczas formacyjnych spotkań w grupie. Napisana jest przystępnym i ciekawym językiem. W tekście często pojawiają się także interesujące i pouczające historyjki, które wciągają młodego czytelnika i przekazują mu ważne treści i wartości.

Wszystkim opiekunom ministrantów oraz animatorom polecam tą pozycję, z uwagi na jej kompetencję oraz przystępność dla młodego czytelnika. Warto zainwestować w tą książeczkę, by stała się niejako osobistym podręcznikiem-zeszytem młodego kandydata czy ministranta.

tyt. Służba dająca radość
aut. Anneliese Hück
wyd. JEDNOŚĆ
wyd. Kielce 2001

The following two tabs change content below.
Piotr Lewandowski

Piotr Lewandowski

Główny sprawca wzrostu strony oraz Diakoni Modlitwy,Autor wielu felietonów (podpisanych jako An-am) i artykułów. Jego konikiem jest liturgika. Wyświęcony na kapłana w katowickiej katedrze w maju 2012 roku.
Piotr Lewandowski

Ostatnie wpisy Piotr Lewandowski (zobacz wszystkie)