II Niedziela Adwentu – ZAUFAJ

Na wieńcu adwentowym zapalamy dzisiaj drugą świecę. Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki Jemu woła Jan Chrzciciel! Zachęcamy zatem do chwili refleksji i pochylenia się nad Słowem Bożym.

 

 

(Mk 1,1-8)
Początek Ewangelii o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym. Jak jest napisane u proroka Izajasza: Oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki. Wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając /przy tym/ swe grzechy. Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. I tak głosił: Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby się schylić i rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym.

 

 

Przeżywając II Niedzielę Adwentu uświadamiamy sobie, że nasze życie nieustannie przemija. Miniony Tydzień był czasem wielu spotkań, rozmów, pracy, nauki, przyjemności. Zastanów się jednak czy w tym czasie znalazłeś chwilę dla Pana Boga?

 

Dzisiejsza Ewangelia stawia na naszej drodze Jana Chrzciciela, który głośno do nas woła.

 

Chcesz usłyszeć ten głos?

 

Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki.”

 

Chcesz przygotować drogę dla Pana?

 

Nie wystarczy tylko chcieć! Trzeba zacząć działać!

 

 

W Płocku żył pewien ksiądz, który ważnych spraw nie odkładał na potem. Ksiądz Piotr Błoński bo to o nim mowa doskonale rozumiał, że jeśli tylko pozwoli Panu Bogu aby to On kierował jego życiem, to pan Bóg poprowadzi go najlepszą drogą, której nigdy nie będzie żałować. Ten młody człowiek będąc w seminarium dowiedział się o swojej chorobie, jaką był złośliwy nowotwór żołądka i jelit. Od siostry, która się nim zajmowała usłyszał wtedy dwa bardzo ważne zdania:

 

1. Bóg Cię bardzo Kocha

 

2. Bóg ma w stosunku do Ciebie wielkie plany

 

 

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś co może pomyśleć człowiek stojący u progu śmierci?

 

Na pewno nie myśli o tym że Pan Bóg ma wobec niego wielkie plany. Tak samo było z Księdzem Piotrem, ale On postanowił ZAUFAĆ – podczas adoracji w kaplicy seminaryjnej powiedział Panu Bogu „Bądź wola Twoja”.

 

 

Zastanów się dzisiaj czy jesteś w stanie ZAUFAĆ Panu Bogu? Właśnie w Tym momencie życia w jakim jesteś. Czy potrafisz powiedzieć: Panie Boże bądź wola Twoja. ?

 

 

Może Twoje życie od dawna przypomina pustynię? Może od dłuższego czasu nie przystępowałeś do Sakramentu Pokuty i Pojednania? A może od dawna trwasz w jakimś grzechu, który wydaje się być nie do pokonania?

 

 

ZAUFAJ – Dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych! On Cię Kocha i Ma wobec Ciebie wielkie Plany!

 

 

Wpatrując się w II święcę zapaloną na adwentowym wieńcu i powtarzając „Bądź wola Twoja” chciej usłyszeć Głos wołającego na pustyni Twojego serca! Niech On przemienia wszystkie niedoskonałości i prowadzi Cię prostą drogą do chwały nieba.

 

 

Piotr Prasoł

 

Kliknij i dowiedz się więcej o Księdzu Piotrze Błońskim

 

Ważnych spraw nie odkładaj na potem