Drodzy Kandydaci, Animatorzy, Ceremoniarze!

Najbliższa data 6 stycznia to nie tylko Epifania, Uroczystość Trzech Króli, ale także 20 rocznica święceń biskupich księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca, które w roku 1998 przyjął  z rąk Ojca Świętego Jana Pawła II w bazylice świętego Piotra w Rzymie.

 

 

Jest to okazja, abyśmy jako służba liturgiczna podziękowali Księdzu Arcybiskupowi za wszystko co robił i robi nie tylko dla diecezji, ale także dla nas: ustanowienia animatorów i ceremoniarzy, adoracje przy żłóbku, prowadzenie powakacyjnych pielgrzymek, odwiedziny na rekolekcjach, już nie mówiąc o setkach spotkań z ministrantami w parafiach. Myślę, że powinniśmy to zauważyć i być za to wdzięczni…

 

 

Zapraszam zatem do katedry Chrystusa Króla w Katowicach 6 stycznia o godz. 12.00 w strojach liturgicznych. Ponieważ asystę mają klerycy, a w prezbiterium zajmują miejsca zaproszeni goście, staniemy jako służba liturgiczna wszyscy razem w prawej nawie (patrząc na ołtarz), przy kaplicy MB Częstochowskiej. Zabierzcie innych animatorów czy ministrantów z parafii, niech jest nas jak najwięcej. 

 

 

Bardzo liczę na Waszą obecność!

 

 

Ks. Cezariusz Wala