Archidiecezjalny Turniej Piłki Nożnej w Mysłowicach

W sobotni, mroźny poranek 3-go marca, gdy większość jeszcze smacznie spała, najlepsze drużyny ministranckie naszej diecezji wyruszyły do Mysłowic, by tam rozegrać turniej, który miał wyłonić najlepszych. Jednak nie tylko żądza walki oraz chęć zwycięstwa przyświecała ministrantom. Przybyli oni również po to, by spędzić radośnie czas z rówieśnikami przy ulubionym sporcie każdego buksa.

 

Mysłowice przywitały ministrantów na sali Szkoły Sportowej oraz Hali Widowiskowo – Sportowej MOSIR, gdzie jednocześnie prowadzone były rozgrywki w kategorii Lektor Młodszy. Po zaciętej walce w grupach i ćwierćfinałach, gdzie każda strzelona bramka była na wagę złota, najlepsze drużyny rozegrały finały na Hali MOSIR. Tam emocje sięgnęły zenitu i mogliśmy oglądać wspaniałe mecze, które wyłoniły zwycięzców. Miejsca na podium zajęli:

 

I miejsce – PARAFIA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ W CHEŁMIE ŚLĄSKIM

 

II miejsce – PARAFIA ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA W POGRZEBIENIU

 

III miejsce – PARAFIA ŚW. ANNY W ŚWIERKLANACH

 

Po ostatnim gwizdku nastąpiło rozdanie dyplomów i pucharów najlepszym drużynom. Organizatorzy postanowili również wręczyć dwie nagrody specjalne. Najlepszym bramkarzem został ministrant parafii Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim, a tytuł „Króla Strzelców” powędrował do ministranta parafii św. Anny w Świerklanach.

 

Podobnie jak w zeszłym roku, honorowy patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Mysłowice Edward Lasok. Była to również świetna okazja do podkreślenia jubileuszu 150-lecia Dekanatu Mysłowickiego.

 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy powodzenia w finałach ogólnopolskich
w Rzeszowie!!! Pragniemy również podziękować organizatorom – ks. Michałowi Wali oraz jego pomocnikom, którzy serdecznie przyjęli ministrantów w Mysłowicach.

 

Zdjęcia z turnieju w naszej galerii

The following two tabs change content below.
Kamil Skowroński

Kamil Skowroński

Animator parafii Nawiedzenia NMP w Mysłowicach-Brzezince. Student pierwszego roku Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Interesuje się nowymi technologiami w dziedzinie elektroniki. Na stronie odpowiada za dział Z życia Kościoła.