Archidiecezjalny Turniej Halowej Piłki Nożnej Ministrantów Piekary Śląskie 2018

W sobotę 17 marca 2018 w Piekarach Śląskich zorganizowany został Archidiecezjalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów w kategorii szkół podstawowych. W zawodach udział wzięły drużyny reprezentujące mistrzów rozgrywek dekanalnych.

 

Turniej został objęty Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj. Rozgrywki przeprowadzone zostały w salach sportowych MOSiR w Kozłowej Górze i przy ul. Ziętka.

 

Tytuł mistrzowski wywalczyli Ministranci Parafii NSPJ – Niedobczyce, uzyskując prawo gry w rozgrywkach ogólnopolskich.

Miejsce drugie zajęła drużyna reprezentująca Parafię Ducha Świętego – Bytków, a trzecie Parafii Św. Wojciecha z Radzionkowa

 

Wyróżnienia indywidualne otrzymali:

Igor Kostka /Niedobczyce/ – Najlepszy Strzelec

Marcin Sapota /Bytków/ – Najlepszy Zawodnik

Filip Posmyk /Radzionków/ – Najmłodszy Zawodnik

 

Puchary i medale dla najlepszych uczestników wręczali: Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj, duszpasterz pomocniczy ministrantów w Archidiecezji Katowickiej ks. Piotr Kędzior, organizator turnieju ks. Adam Zgodzaj i Dyrektor MOSiR Łukasz Tomczyk.

 

Poniżej prezentujemy wyniki oraz galerię zdjęć z turnieju.

Wyniki

Galeria zdjęć

The following two tabs change content below.
Kamil Skowroński

Kamil Skowroński

Animator parafii Nawiedzenia NMP w Mysłowicach-Brzezince. Student pierwszego roku Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Interesuje się nowymi technologiami w dziedzinie elektroniki. Na stronie odpowiada za dział Z życia Kościoła.