Podsumowanie ogólnopolskich rozgrywek

W dniach od 30 kwietnia do 2 maja br. odbył się – jak co roku – turniej ministrantów w piłce nożnej o puchar czasopisma KnC. Tym razem zawodnicy mieli przyjemność grać na salach gimnastycznych znajdujących się w Diecezji Rzeszowskiej.

 

Wielkie piłkarskie święto dla całej służby liturgicznej, która była tam zgromadzona. Od samego przyjazdu widać było, że przygotowanie zawodów stało na bardzo wysokim poziomie. Oprócz zmagań turniejowych, był szereg różnych innych ciekawych atrakcji takich jak Gala Mistrzostw na których gwiazdy najstarszej kategorii turnieju mieli przyjemność sprawdzenia się w meczu z kadrą Polski księży w piłce halowej, czy loteria na której można było zgarnąć koszulki z autografem gwiazdy Bundesligi Roberta Lewandowskiego, bramkarza Juventusu Wojciecha Szczęsnego czy nawet Turbo Grosika czyli Kamila Grosickiego.

 

 

Codziennie rano w katedrze Rzeszowskiej drużyny gromadziły się na Mszy świętej, aby razem jako przedstawiciele wszystkich diecezji, modlić się o nowe powołania do służby przy ołtarzu, kapłaństwa oraz o bezpieczeństwo i dobry przebieg całych mistrzostw. Po Mszy świętej był czas na udanie się w wyznaczone przez organizatorów miejsca, na sale gimnastyczne, by w pierwszy dzień brać udział w zmaganiach grupowych, a w drugi systemem pucharowym walczyć o najlepsze miejsca na całym turnieju.

 

 

Oglądając mecze, które odbywały się na boiskach śmiało można było rzec, że żadna drużyna nie dostała się do mistrzostw Polski przypadkowo. Pod względem piłkarskim widać było pełną determinację zawodników, którzy do ostatnich sekund pomimo zmęczenia walczyli o jak najlepszy wynik dla swoich ekip. W naszej diecezji największe osiągnięcie zdobyła parafia z Mikołowa, która w najstarszej kategorii wiekowej, czyli Lektor Starszy, zajęła drugie miejsce. Ministranci parafii z Chełmu Śląskiego (kat. Lektor Młodszy) oraz Niedobczyc (kat. Ministrant) po zajęciu w obu przypadkach drugich miejsc w grupie musieli uznać wyższość rywali w 1/8 finału zajmując tym samym miejsca w przedziale od 9-16. W kategorii Ministrant – puchar zdobyła ekipa z parafii Niepokalanego Serca NMP w Krzywinie, w kolejnej czyli Lektor Młodszy parafia św. Jana Ewangelisty Zalasowa, a w najstarszej kategorii triumfowała parafia MB Fatimskiej Chojnice, wygrywając w finale właśnie z Mikołowem 1-0. Zwycięzcom gratulujemy, a naszym ministrantom za godne reprezentowanie diecezji katowickiej i walkę do końca bardzo dziękujemy i życzymy sukcesów w przyszłości. Następne, czyli już XIV mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar KnC odbędą się w diecezji Łowickiej, a miastami- gospodarzami będą Skierniewice i Sochaczew.

 

 

an. Szymon Durczok