Ustanowienie animatorów

W sobotę 16 czerwca br. o godz. 9.15 spotkamy się w krypcie katedry Chrystusa Króla w Katowicach na próbie przed uroczystością ustanowienia nowych animatorów i przyjęciem kandydatów do tej posługi. Pamiętajmy o punktualnym przybyciu. 

 

 

O godz. 11.30 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Adama Wodarczyka. Wszystkich kapłanów zapraszamy do koncelebry (księża przywożą swoje alby i białe stuły, a animatorzy i kandydaci zabierają alby i czerwone pasy).  Ministrantów przyjeżdżających z parafii prosimy o zabranie strojów liturgicznych i ministranckich sztandarów. Po Eucharystii przewidziane jest wspólne zdjęcie z ks. biskupem.

 

Ministranci proszeni są, by skorzystali wcześniej w parafii z Sakramentu Pokuty i Pojednania.  Kandydaci niech pamiętają o odświętnym ubiorze i zaproszeniu kapłanów, ministrantów i swoich bliskich na tą uroczystość.

 

 

Przy specjalnym stoisku znajdującym się przy wejściu do krypty katedry, będzie możliwość:

 

– zakupienia krzyży dla animatorów (15 zł.), które zostaną poświęcone przez ks. biskupa podczas Eucharystii

 

– zamówienia zdjęcia grupowego (całego kursu) z ks. biskupem (15 zł. duży format fotografii, wraz z wysyłką pocztową pod wskazany adres),

 

 – podbicia karty formacyjnej dla kandydatów kursu jesiennego, którzy przyjadą na tą uroczystość

 

 – nabycia materiałów ministranckich m.in.: książek do prowadzenia zbiórek i spotkań w grupach, breloków ministranckich, teczek, obrazków, dyplomów, ręczniczków służby liturgicznej oraz najnowszej publikacji do prowadzenia spotkań w grupach: „A myśmy poznali i uwierzyli” oraz komiksu o św. Tarsycjuszu.