Powakacyjna pielgrzymka

Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej serdecznie zaprasza na powakacyjną
PIELGRZYMKĘ MINISTRANTÓW
do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach w czwartek 30 sierpnia A. D. 2018

Ramowy program pielgrzymki :

 

Od 9.30 – Konkursy i zabawy przed katedrą.

 

O godz. 9.00, 9.30 i 10.00 – możliwość zwiedzania z przewodnikiem: katedry, drukarni archidiecezjalnej, radia eM, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego (szczegóły wkrótce)

 

10.30 – Rozpoczęcie pielgrzymki w katedrze Chrystusa Króla: zawiązanie wspólnoty, konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej, bieżące ogłoszenia i sprawy.

 

12.00 – Uroczysta EUCHARYSTIA pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca z przyjęciem nowych kandydatów na ceremoniarzy parafialnych wspólnot liturgicznych

 

13.30 – wspólne ŚWIĘTOWANIE na placu przy katedrze. W programie m.in. quizy i konkursy liturgiczne, tor przeszkód extreme, byk – rodeo, zajęcia sportowe, a wśród nich: parafialne przeciąganie liny, podciąganie na drążku, trójskok obunóż z miejsca, rzuty piłką lekarską, żonglerka piłką. Ponadto: dmuchany zamek, koło szczęścia, popcorn, wata cukrowa, lody, quizy i wiele atrakcji dla ministrantów.

 

Na wszystkich czeka słodki poczęstunek w postaci drożdżówki i świeżego soku jabłkowego wyciskanego na Twoich oczach 😊

 

Ok. 14.45 – Rozwiązanie konkursów i losowanie nagród m.in. tabletu i roweru

 

Jak co roku na pielgrzymce ministrantów będzie okazja spotkać się ze swoimi znajomymi ministrantami i kolegami z rekolekcji wakacyjnych oraz księżmi prowadzącymi, klerykami i animatorami.

 

Warto skorzystać z wyjątkowych konkursów. Na placu przy katedrze wystarczy kupić wrześniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” i wypełnić kupon biorący udział w losowaniu tabletu. Dodatkowo zrobić zakupy w Księgarni św. Jacka za minimum 5 zł. i otrzymać specjalny kupon biorący udział w losowaniu nowoczesnego roweru.