Msza z ustanowieniem nowych animatorów i przyjęciem kandydatów do tej posługi

W sobotę 24 listopada br. o godz. 9.00 spotkamy się w krypcie katedry Chrystusa Króla w Katowicach na próbie przed uroczystością ustanowienia nowych animatorów i przyjęciem kandydatów do tej posługi. Pamiętajmy o punktualnym przybyciu. Od 8.30 przed kryptą będzie możliwość odbierania zamówionych alb. O godz. 11.00 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem arcybiskupa Wiktora Skworca. Obecnych kapłanów zapraszamy do koncelebry (księża przywożą swoje alby i czerwone stuły, a animatorzy i kandydaci zabierają alby i czerwone pasy). Ministrantów przyjeżdżających z parafii prosimy o zabranie strojów liturgicznych i ministranckich sztandarów. Po Eucharystii przewidziane jest wspólne zdjęcie z Arcybiskupem. Ministranci proszeni są, by skorzystali wcześniej w parafii z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Kandydaci niech pamiętają o odświętnym ubiorze i zaproszeniu kapłanów, ministrantów i swoich bliskich na tą uroczystość.

Przy stoisku znajdującym się przy wejściu do krypty katedry, będzie możliwość:

– zakupienia krzyży dla animatorów (15 zł.), które zostaną poświęcone przez ks. biskupa podczas Eucharystii – zamówienia zdjęcia grupowego (całego kursu) z Arcybiskupem (15 zł. duży format fotografii, wraz z wysyłką pocztową pod wskazany adres),

– podbicia karty formacyjnej dla kandydatów kursu jesiennego, którzy przyjadą na tą uroczystość

– nabycia materiałów ministranckich m.in.: książek do prowadzenia zbiórek i spotkań w grupach, breloków ministranckich, teczek, obrazków, dyplomów, ręczniczków służby liturgicznej oraz najnowszej publikacji do prowadzenia spotkań w grupach: „A myśmy poznali i uwierzyli”, komiksu o św. Tarsycjuszu oraz najnowszych legitymacji ministranckich naszej diecezji.