Rekolekcje adwentowe dla kandydatów i animatorów

Zbliża się czas rekolekcji adwentowych ministrantów (zostały ostatnie miejsca), które odbędą się w dniach 30 listopada, 1-2 grudnia 2018 r. w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Boguckiej (parafia św. Szczepana w Katowicach Bogucicach, ul. Markiefki 89, 40-211).

 

Na rekolekcje prosimy zabrać ze sobą:

 

– śpiwór, małą poduszkę lub poszewkę na pościel
– obuwie zmienne (laczki) i odpowiednie ubrania
– przybory do higieny osobistej
– koniecznie strój liturgiczny (alba z fioletowym pasem)
– odświętny ubiór na niedzielę
– Pismo Święte, różaniec
– brewiarz – jeśli posiadasz
– dary stołu (słodycze, soki na wspólny stół)
– jeśli grasz na jakimś instrumencie to zabierz go z sobą!

 

Rozpoczęcie rekolekcji w piątek o godz. 17.00. Zakwaterowanie w Domu Rekolekcyjnym od 16.00. Przewidywane zakończenie rekolekcji w niedzielę obiadem ok. 13.30.

 

Rekolekcje adwentowe odbędą się pt.: „Jan Chrzciciel – prorok adwentu”. W piątek przewidziano konferencję pt.: Św. Jan Chrzciciel – zwiastun Prawdy wraz z Adoracją Najświętszego Sakramentu – prowadzoną przez animatorów z Niedobczyc i okazją do spowiedzi świętej. Natomiast w sobotę oprócz rozważania Słowa Bożego, modlitwy indywidualnej oraz Eucharystii przewidziano przedstawienie teatralne o Janie Chrzcicielu pt. „Skóra z wielbłąda” grupy Cordis z Jastrzębia Zdroju. Prowadzone spotkania w grupach będą miały na celu wypracowanie dobrych rozwiązań dotyczących grup ministranckich w parafii. Pojawią się tematy: zbiórek, grafików służby, podziałów na grupy, relacji ministranckich, regulaminu wspólnoty ministranckiej czy nawet reklamy grupy ministranckiej w parafii, dzielnicy, miejscowości. Ważnym tematem będzie również zapraszanie nowych kandydatów oraz rozwiązywanie problemów wspólnot ministranckich.

Serdecznie zapraszamy do udziału!