Diakonia Modlitwy

Drodzy animatorzy, kandydaci, ministranci. Od dłuższego czasu w redakcji DMAK-u, ale także w sercach wielu ministrantów archidiecezji powstawała myśl, aby reaktywować Diakonię Modlitwy. Pragniemy, aby od Nowego Roku wystartowała pełną parą! Wielu z Was modli się w intencji Duszpasterstwa Ministrantów, więc warto to jeszcze bardziej upowszechnić i zaproponować konkretne intencje do wspólnego omadlania. Wkrótce przedstawimy osobę odpowiedzialną za DM, jak również szerzej opiszemy istotę jej działania. Na ostatnim ustanowieniu animatorów służby liturgicznej, podzieliliśmy się tym pragnieniem z arcybiskupem Wiktorem Skworcem, który ucieszył się tą wiadomością i pobłogosławił wszystkim, którzy pragną się zaangażować w to dzieło.

 

Proponowane intencje do modlitwy dla wszystkich chętnych na miesiąc grudzień:

  1. Błagajmy Boga za zmarłego niedawno Grzegorza Decnera – animatora ministrantów parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Żorach, prosząc dla niego o dar Życia Wiecznego.
  2. Polecajmy tych z nas, którzy 24. listopada zostali ustanowieni animatorami oraz tych, którzy zostali włączeni do grona kandydatów, aby za przykładem św. Tarsycjusza uczyli się nieść Chrystusa bliźnim.
  3. Módlmy się za kleryków roku czwartego, którzy 15-go grudnia przyjmą posługę akolitatu, aby z wielką gorliwością nieśli bliźnim Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie oraz aby zawsze byli świadomi, kogo trzymają w swoich dłoniach.
  4. Prośmy o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla uczestników Szczytu Klimatycznego, który w grudniu odbędzie się w Katowicach. Aby to, co zostanie ustalone służyło dobru człowieka i budowaniu Bożej jedności.