Podsumowanie rozgrywek w Tychach

W sobotę 2 marca 2019 r. na hali MOSiR-u w Tychach odbyły się długo oczekiwane finałowe rozgrywki ministrantów starszych w piłkę nożną halową. Do zawodów stawiło się 16 drużyn, które zwyciężyły 26 stycznia br.  w pierwszym etapie Mistrzostw Ministrantów Archidiecezji Katowickiej w piłce nożnej halowej w kategorii lektor starszy o puchar KnC.

Po wspólnej modlitwie o godz. 10.15 rozpoczęliśmy sportowe zmagania. Niektóre drużyny przyjechały wraz ze wsparciem kibiców, którzy tworzyli wspaniałą atmosferę na trybunach. Zarówno zawodnicy jak ich opiekunowie mogli wzmocnić się kawą, herbatą i drożdżówkami w zorganizowanym na ten czas bufecie. Po kilkugodzinnych rozgrywkach  najlepsze okazały się 4 drużyny: z parafii św. Jadwigi  Śląskiej z Chorzowa, parafii Bożego Narodzenia z Halemby, parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Imielinie oraz parafii Krzyża Świętego w Czułowie, która zajęła III miejsce.

W pełnym emocji finale pomiędzy ministrantami z Halemby i Imielina  nastąpił remis 2:2. Dopiero rzuty karne przechyliły szalę zwycięstwa na stronę ministrantów z parafii Matki Bożej Szkaplerznej. Zwycięska drużyna zagrała w składzie: Dawid Zych (kapitan), Mateusz Grzybowski, Dominik Kaletka, Kamil Komandera, Bartłomiej Kozdra, Piotr Stolarczyk, Marcin Szczęsny, Marcin Szluzy. Najlepszym strzelcem turnieju (9 bramek) został Dawid Skorupa z parafii Bożego Narodzenia w Halembie, a najlepszym bramkarzem został Dawid Zych z parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Imielinie.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy i dziękujemy za grę fair play. Dziękujemy zarządowi i pracownikom Hali Sportowej oraz Panu Prezydentowi i  Urzędowi Miasta Tychy za przychylność w organizacji zawodów. Wyrażamy podziękowania dla ks. Mateusza Pietruszki, który czuwał nad przebiegiem turnieju i dla wszystkich jego współpracowników.