Rekolekcje wielkopostne – szczegóły

Poniżej kilka informacji o niektórych punktach programu rekolekcji. W piątkowym programie znajdziemy  m.in. czas na wspólne wyjście do Cinema – City na najnowszy film: „Miłość i miłosierdzie”, który od tego weekendu będzie wyświetlany w kinach. Dowiemy się co łączy Całun Turyński i cudowny obraz: „Jezu ufam Tobie”. Film ukazuje nieznane do tej pory fakty i przybliży nam narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. Opowiada też o siostrze Faustynie, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem ważnej misji.

W kolejnym dniu spotkamy się namacalnie z Bożym Miłosierdziem w praktyce. Poprzez spotkania w grupach i konferencję przygotujemy się do spowiedzi świętej. A w modlitwie wieczornej poruszymy tematykę naszych grzechów, ale też i rozeznania powołania. W ten temat wprowadzą nas klerycy naszego seminarium, z którymi będziemy mieli okazję spotkać się w małych grupach.

Będziemy mieli także okazję zobaczyć spektakl „Lignum Dei” wpisujący się w tematykę rekolekcji, przygotowany przez grupę Cordis z Jastrzębia Zdroju.

Podczas konferencji ks. profesora Arkadiusza Wuwra  „Pragniemy aby Duch Święty, którego otrzymamy umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad…” będziemy zastanawiali się jak w dzisiejszych czasach, w naszym środowisku, mężnie wyznawać wiarę. Ponieważ często mamy wiele pytań związanych z tą tematyką, będziemy mieli okazję ich zadawania.

Z radością oczekujemy uczestników rekolekcji wielkopostnych!

Ks. Paweł Gajda i ks. Cezariusz Wala