Ogólnopolska Pielgrzymka ministrantów

Serdecznie zapraszamy służbę liturgiczną z naszej archidiecezji na ogólnopolską pielgrzymkę ministrantów na Święty Krzyż w dniach 7 – 8 czerwca 2019 r. Dwa lata temu bardzo licznie reprezentowaliśmy naszą diecezję na pielgrzymce w Poznaniu. Poniżej prezentujemy najważniejsze o tegorocznym wyjeździe.

PROGRAM VIII OGÓLNOPOLSKIEJ 
PIELGRZYMKI MINISTRANTÓW

pod hasłem: „Bo w życiu ważny jest Krzyż!”

7 – 8 czerwca 2019 r.

Ś W I Ę T Y   K R Z Y Ż

7 czerwca 2019 – piątek

15.00 – zbiórka ministrantów w parafii MB Piekarskiej w Katowicach na Osiedlu Tysiąclecie Górne (ul. Ułańska 13, 40-887 Katowice). Przejazd luksusowym autokarem w kierunku Kielc.

Ok. 19.00 – Wieczorny pobyt na Basenie „Perła” w Nowinach. Późnym wieczorem przejazd na nocleg w schronisku młodzieżowym. Kolacja we własnym zakresie (suchy prowiant)

8 czerwca 2019 – sobota

7.30 – Śniadanie w schronisku. Przejazd autokarem na miejsce rejestracji grup w Nowej Słupii. Otrzymanie pakietów pielgrzyma.

9.30 Przejście procesyjne ministrantów łączone z nabożeństwem Drogi Krzyżowej prowadzonej przez kleryków i skautów Europy.

10.15 Nawiedzenie relikwii DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO w klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w sanktuarium na Świętym Krzyżu

11.00 EUCHARYSTIA na błoniach świętokrzyskich w strojach liturgicznych (kolor czerwony)  i ze sztandarami

Po Mszy świętej możliwość skorzystania z posiłków przygotowanych przez organizatorów na podstawie voucherów, które będziemy posiadali.

Ok. 14.30 – Interaktywne zwiedzanie Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Chęcinach (na wzór warszawskiego Centrum Nauki Kopernik). To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie cała ekspozycja oraz działania edukacyjne skupiają się na organizmie ludzkim. Centrum wzbudza ciekawość, zachęca do samodzielnego myślenia. To aktywny i inspirujący wypoczynek. Pozwala zaznajomić się ze zjawiskami naukowymi, a także umożliwiają uczestnikowi eksperymentów wcielić się w rolę badacza.

Ok. 17.00 – podróż powrotna w kierunku Katowic.

O. 21.00 powrót do Katowic na parafię MB Piekarskiej (Tysiąclecie Górne)

Zapisy trwają do 24 maja br. lub do wyczerpania miejsc. Można zapisywać się indywidualnie lub grupowo. Zapis odbywa się przez przesłanie na adres: cezariusz.wala@archidiecezjakatowicka.pl danych osobowych: Imię i Nazwisko, dokładny adres zamieszkania, telefon, adres e-mail oraz nr PESEL. Po wysłaniu zgłoszenia, na podany adres e-mail, przyjdą szczegółowe informacje. Koszt wyjazdu: 130 zł.

Plakat do pobrania: