Zwycięzcy VIII Olimpiady Liturgicznej

W sobotę 25 maja br. w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach odbył się finał VIII Olimpiady Liturgicznej. Pytania ostatniej eliminacji były zaczerpnięte z Ogólnego Wprowadzenia do Mszału Rzymskiego, Wskazań KEP do OWMR, oraz Wskazań KEP dotyczących Materii Eucharystii oraz działu Liturgia z naszej strony dmak.info


I miejsce
 czyli pokrycie kosztów udziału w rekolekcjach wakacyjnych oraz bon o wartości 100 zł. do wykorzystania w Księgarni św. Jacka w Katowicach wywalczyli w następujących kategoriach:


Kamil Brożek z parafii św. Jacka w Katowicach Ochojcu (70 pkt.) – Najstarsi


Karol Brzoza z parafii NMP Matki Zbawiciela z Mikołowa (61,5 pkt.) – Starsi


Wojciech Stelmach z parafii Nawiedzenia NMP z Orzesza (35,25) – Młodsi

II miejsce czyli pokrycie kosztów udziału w rekolekcjach wakacyjnych organizowanych przez Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej oraz bon o wartości 75 zł. do wykorzystania w Księgarni św. Jacka zdobyli:


Krzysztof Namyślak z parafii św. Jadwigi w Tychach (68 pkt.) – Najstarsi


Mateusz Bogusz z parafii św. Antoniego w Syrynii (40,5 pkt.) – Starsi


Remigiusz Gregorczyk z parafii św. Izydora w Jankowicach (34,5 pkt.) – Młodsi

III miejsce czyli pokrycie połowy kosztów udziału w rekolekcjach wakacyjnych organizowanych przez Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej oraz bon o wartości 50 zł. do wykorzystania w Księgarni św. Jacka w Katowicach otrzymali:


Daniel Lukosz z parafii NSPJ w Rudzie Śląskiej Bykowinie (56,5 pkt) – Najstarsi


Augustyn Kapias z parafii św. Antoniego w Rybniku (37 pkt.) – Starsi


Marek Krakowski z parafii św. Jadwigi w Chorzowie (31 pkt.) – Młodsi

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom VIII Olimpiady Liturgicznej. Korzystając z okazji chcemy serdecznie podziękować osobom układającym pytania. Byli to ceremoniarze naszej archidiecezji: Paweł Cieleban, Bartłomiej Chlubek, Karol Garbocz, Adam Jagielski, Daniel Kołodziejczyk, Denis Musik, Jakub Niedziela, Karol Skura i Karol Stolarski.  Za całość przygotowania odpowiadał Adam Jagielski.

Do zobaczenia w przyszłym roku 😊