Rozgrywki w siatkówkę

Dnia 22 czerwca 2019 roku w gminnej szkole podstawowej w Bojszowach, odbyły się archidiecezjalne rozgrywki ministrantów w piłkę siatkową. Na turniej zgłosiło się pięć parafii: św. Urbana z Mikołowa – Kamionki, Bożego Narodzenia z Rudy śląskiej – Halemby, Świętej Rodziny oraz Piotra i Pawła z Piekar Śląskich oraz parafia Matki Bożej Królowej Różańca Świętego z Łazisk Górnych.

Turniej był rozgrywany na zasadzie każdy z każdym. Mecze w większości były wyrównane, widać było zaangażowanie i chęć gry u wszystkich zawodników, jednak nie przeszkodziło to utrzymać turnieju w atmosferze wzajemnego szacunku i sportowej rywalizacji.

Ostatecznie cały turniej zwyciężyła parafia z Mikołowa – Kamionki, zdobywając zaledwie o punkt więcej niż parafia Matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Na trzecim miejscu uplasowała się parafia z Rudy Śląskiej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i liczymy, że na najbliższym turnieju spotkamy się w jeszcze większym gronie! 

Pragniemy również podziękować gminnej szkole podstawowej w Bojszowach, która umożliwiła nam rozegranie turnieju na swoim obiekcie.

Króluj nam Chryste!

An. Rafał Bartusiak