Rekolekcje dla kandydatów na animatorów

Zbliża się czas rekolekcji dla kandydatów na animatorów ministranckich części północnej (25 – 26 – 27 października br.) i południowej (8 – 9 – 10 listopada br.). Kandydaci rekolekcje będą przeżywać w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Boguckiej, w parafii św. Szczepana w Katowicach Bogucicach przy ul. Markiefki 89.

Uczestnicy rekolekcji proszeni są by zabrali ze sobą:

– śpiwór, małą poduszkę lub poszewkę na pościel

– obuwie zmienne (laczki) i odpowiednie ubrania

– przybory do higieny osobistej

– koniecznie strój liturgiczny (taki jaki używamy w parafii)

– odświętny ubiór na niedzielę

– dary stołu (np. słodycze, soki na wspólny stół)

– Pismo Święte, różaniec

– brewiarz – jeśli ktoś posiada

– jeśli ktoś gra na jakimś instrumencie proszony jest by zabrał go ze sobą

Na rekolekcjach będzie sporo czasu na osobistą oraz wspólnotową modlitwę. Poznamy również Liturgię Godzin. Będzie czas na Eucharystię, jak również na dobre przygotowanie do sakramentu Pokuty i Pojednania. Ze szczegółowym planem zapoznamy się po przyjeździe.

Rozpoczęcie rekolekcji w piątek o godz. 17.00. Zakwaterowanie w Domu Rekolekcyjnym od 15.30. Przewidywane zakończenie rekolekcji w niedzielę obiadem ok. 14.30.

Kandydaci, którzy zamówili alby lub pasy u pani krawcowej, otrzymają je na rekolekcjach. W sobotę będzie można nabyć i zapoznać się z aktualnymi materiałami na temat służby liturgicznej: podręczniki, legitymacje, modlitewniki, obrazki, zakładki, ministranckie gadżety itp.