Sobotnie ustanowienie animatorów 16 listopada br.

W sobotę 16 listopada br. o godz. 8.30 spotkamy się w krypcie katedry Chrystusa Króla w Katowicach na próbie przed uroczystością ustanowienia nowych animatorów i przyjęciem kandydatów do tej posługi. Pamiętajmy o punktualnym przybyciu. O godz. 10.30 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem arcybiskupa Wiktora Skworca.

Obecnych kapłanów zapraszamy do koncelebry (księża przywożą swoje alby i czerwone stuły, a animatorzy i kandydaci zabierają alby i czerwone pasy). Ministrantów przyjeżdżających z parafii prosimy o zabranie strojów liturgicznych i ministranckich sztandarów. Po Eucharystii przewidziane jest wspólne zdjęcie z Arcybiskupem. Ministranci proszeni są, by skorzystali wcześniej w parafii z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Kandydaci niech pamiętają o odświętnym ubiorze i zaproszeniu kapłanów, ministrantów i swoich bliskich na tą uroczystość.

Przy stoisku znajdującym się przy wejściu do krypty katedry, będzie możliwość:

– zakupienia krzyży dla animatorów (15 zł.), które zostaną poświęcone przez ks. biskupa podczas Eucharystii – zamówienia zdjęcia grupowego (całego kursu) z Arcybiskupem (15 zł. duży format fotografii, wraz z wysyłką pocztową pod wskazany adres),

– podbicia karty formacyjnej dla kandydatów kursu wiosennego, którzy przyjadą na tą uroczystość

– nabycia materiałów ministranckich m.in.: „Modlitw ministrantów przed i po służbie – na wszystkie okresy roku liturgicznego”, książek do prowadzenia zbiórek i spotkań w grupach m.in.: „A myśmy poznali i uwierzyli”, breloków ministranckich, teczek, obrazków, opasek silikonowych, dyplomów, ręczniczków służby liturgicznej  komiksu o św. Tarsycjuszu oraz najnowszych legitymacji ministranckich naszej diecezji.

Serdecznie zapraszamy!