Relacja z turnieju w Piekarach Śląskich

W sobotę 8 lutego 2020 r. na hali MOSIR-u w Piekarach Śląskich odbyły się finałowe rozgrywki Mistrzostw Ministrantów Archidiecezji Katowickiej w piłkę nożną halową w kategorii „ministrant”. Do zawodów stawiło się 27 drużyn, które zwyciężyły w turnieju na poziomie dekanatów.

O godzinie 8:00 rozpoczęliśmy sportową batalię. Niektóre drużyny przyjechały wraz ze wsparciem kibiców, którzy tworzyli wspaniałą atmosferę na trybunach. Zawodnicy wraz z ich opiekunami mogli posilić się kawą, herbatą i pączkami w przygotowanym na ten czas bufecie. Po kilku godzinach zaciętych walk na boisku, wyłoniły się  najlepsze drużyny: miejsce 1 Parafia św. Andrzeja Boboli w Wirku, miejsce 2 Parafia Chrystusa Króla w Hołdunowie, miejsce 3 Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Bziu Zameckim, miejsce 4 Parafia MB Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Gneza, najlepszym bramkarzem okazał się Paweł Kupczyk, a najlepszym zawodnikiem turnieju – Karol Buchta. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy i dziękujemy za grę fair play.

Kamil Bożewicz

Dziękujemy Zarządowi i Pracownikom MOSiRu w Piekarach Śląskich oraz Pani Prezydent Miasta Piekary Śląskie za współorganizowanie zawodów. Podziękowania dla ks. Pawła Pukowca, który czuwał nad przebiegiem turnieju i dla wszystkich zaangażowanych w organizację Turnieju.

DMAK

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z rozgrywek.