Relacja z rozgrywek w Tychach

02 oraz 08 lutego 2020 na hali tyskiego MOSiR odbyły się Mistrzostwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej w Piłce Nożnej Halowej w kategorii: Lektor Starszy. Organizatorami turnieju była: parafia Miłosierdzia Bożego w Tychach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach oraz Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej. Warunkiem uczestnictwa w finałowym turnieju było zwycięstwo w swoim dekanacie.  Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno zawodników jak i ich parafialnych opiekunów. Do rywalizacji przystąpiły 23 drużyny – czyli ponad 200 ministrantów – z różnych parafii naszej Archidiecezji.

Choć nie każdy mógł zostać zwycięzcą gra przebiegała we wspaniałej atmosferze fair play, dalekiej od tej spotykanej na stadionach. Po zaciętych meczach w najlepszymi drużynami zostały: I miejsce: Parafia Krzyża Świętego w Czułowie, II miejsce: Parafia NSPJ w Niedobczycach oraz III miejsce: Parafia Bożego Narodzenia z Halemby. Najlepszym bramkarzem został: Piotr Zygłowicz, a najlepszym strzelcem turnieju: Michał Kowalczyk.  Dziękujemy wszystkim za pomoc, obecność i życzliwość. Wielkie dzięki!

Ks. Mateusz Pietruszka

Serdeczne podziękowania kierujemy dla wszystkich zaangażowanych w organizację Mistrzostw. Dziękujemy ks. Mateuszowi Pietruszce, który czuwał nad całością. Dziękujemy an. Rafałowi Szuckiemu i wszystkim zaangażowanym animatorom i ministrantom w przeprowadzenie turnieju. Podziękowania za coroczną życzliwość dla dyrektora i pracowników tyskiej Hali Sportowej.

DMAK

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z rozgrywek.