Kursy wychowawców kolonijnych

Duszpasterstwo Ministrantów organizuje kurs wychowawców kolonijnych, który odbędzie się w następujące soboty: 18 i 25 kwietnia oraz 9 maja w godzinach od 10.00 do 16.00 w parafii św. Szczepana w Katowicach – Bogucicach (ul. Markiefki 89, 40-211 Katowice). Kurs adresowany jest do pełnoletnich lektorów i animatorów ministrantów, animatorek Dzieci Maryi i Ruchu Światło – Życie. Zapisów dokonujemy poprzez wysłanie zgłoszenia (imię i nazwisko, uczestnika, datę urodzenia, adres zamieszkania i telefon kontaktowy) na adres: cezariusz.wala@katowicka.pl Koszt kursu 110 zł.


Kurs kierowników kolonii organizowany jest 9 maja w parafii  św. Szczepana w Katowicach – Bogucicach (ul. Markiefki 89, 40-211 Katowice) w godzinach od 10.00 do 16.00. Zgłoszenia i odpłatność jak w kursie wychowawców.


Ukończenie kursów umożliwia uzyskanie uprawnień niezbędnych do prowadzenia rekolekcji wakacyjnych, kolonii, zimowisk, obozów stacjonarnych, wędrownych, harcerskich, półkolonii, biwaków lub dłuższych wyjazdów parafialnych w charakterze wychowawców.