Rekolekcje wakacyjne – informacja

W związku z decyzją Arcybiskupa Wiktora Skworca z dnia 4 maja 2020 r. tegoroczne rekolekcje wakacyjne ministrantów nie odbędą się. Od jutra tj. 6 maja br. w Duszpasterstwie Ministrantów rozpoczniemy proces zwracania ofiar rekolekcyjnych. Wszystkie ofiary zostaną zwrócone w całości w najbliższym czasie.

W miesiącu maju, w pierwszej kolejności, przewidujemy zwroty indywidualne. Rodzice ministrantów czasami stracili pracę lub mają skomplikowane sytuacje finansowe, dlatego chcemy przyjść im w pierwszej kolejności z pomocą. Po 6 czerwca nastąpią zwroty dla księży opiekunów i na parafie. W obecnym czasie nie można organizować żadnych wyjazdów i wycieczek dla ministrantów, dlatego te zwroty nie są priorytetowe. Oczywiście wszystkie sprawy i potrzeby będziemy rozpatrywać indywidualnie.

Proszę zwrócić uwagę, że na rekolekcje wakacyjne było zapisanych kilkuset ministrantów, dlatego nie jest proste z każdym rodzicem czy opiekunem od razu się skontaktować. Każdego dnia otrzymuję również mnóstwo telefonów, dlatego serdecznie proszę o cierpliwość, wyrozumiałość i współpracę.

Korzystając z okazji chciałem bardzo serdecznie podziękować Księżom i Diakoniom Rekolekcyjnym za przygotowywanie tegorocznych rekolekcji wakacyjnych. Od dłuższego czasu pracowali nad ich dobrym przygotowaniem, troszczyli się o ich atrakcyjność i wyjątkowość. W tym roku rekolekcje mieli prowadzić: dk. Paweł Wojtała, ks. Mateusz Mnich, pan Adam Malczewski, ks. Grzegorz Kapuła, ks. Jakub Dąbrowski, ks. Piotr Kędzior, ks. Karol Faj, ks. Mateusz Mryka, ks. Paweł Gajda, ks. Dorian Figołuszka, ks. Łukasz Wieczorek, ks. Witold Psurek, ks. Marek Organista.

Dziękuję również wszystkim zapisanym ministrantom. Zapraszam Was do udziału w rekolekcjach za rok!

Pozdrawiam Was serdecznie pozostając w duchowej łączności!

Ks. Cezariusz Wala

Archidiecezjalny Duszpasterz Ministrantów