Najważniejsze informacje dla służby liturgicznej.

Kursy animatora
Kurs animatora z edycji wiosennej mamy nadzieję zakończyć we wrześniu lub na początku października. Jest to związane z ciągle nowymi zachorowaniami w obecnej pandemii. Czekamy na możliwość przeprowadzenia rekolekcji, które zakończymy przyjęciem kandydatów do posługi animatora służby liturgicznej. Jeżeli po wakacjach nadal będzie obowiązywał reżim sanitarny, edycja kursu jesiennego może zostać przesunięta na wiosnę.

Weryfikacja animatorów kursu wiosna 2019 – 2020
Oczekujemy na ostatnie przesyłki od kandydatów na animatorów. Osoby, które chcą przystąpić do weryfikacji przed ustanowieniem proszone są o przesłanie: opinii księdza opiekuna (proboszcza), karty formacyjnej i zdjęcia na adres diecezjalnego opiekuna ministrantów (ks. Cezariusz Wala, ul. Kościelna 6, 44-230 Bełk). O dacie ustanowienia poinformujemy na początku września.

Strona dmak.info
Prosimy nie niepokoić się chwilowym brakiem możliwości korzystania ze strony dmak.info. Aktualnie trwają prace nad przeniesieniem diecezjalnej strony ministrantów ze starych serwerów kurii. Dotychczasowe serwery zostały wyłączone. Mamy nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normy.

Prace konkursowe na najlepsze ministranckie memy
Na Instagramie Ministrantów Archidiecezji Katowickiej możemy przeglądać prace biorące udział w konkursie na najlepsze Memy ministrantów. Tematyka prac jest bardzo różnorodna, a pomysłowość ministrantów jeszcze większa. Gratulujemy oryginalności i zapraszamy na Instagrama 😊

Powakacyjna pielgrzymka ministrantów do katedry
Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze decyzji w sprawie powakacyjnej pielgrzymki ministrantów do katedry. Możemy przypuszczać, że jeśli odbędzie się pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich w połowie sierpnia, to najprawdopodobniej odbędą się spotkania ministrantów, oazy i Dzieci Maryi w katedrze. Niestety jeszcze jest za wcześnie na ostateczne decyzje.

Konkursy dla ministrantów
W sierpniu przygotowujemy konkursy dla ministrantów. Będą prowadzone przez animatorów z redakcji strony DMAK-u oraz ekipę MWM, czyli Ministranckiej Wytwórni Muzycznej. Szczegóły wkrótce 😊