Dokończenie kursu animatora wiosna 2020/2021

Część Rybnicka

Kandydaci na animatorów z części rybnickiej, wiosną 2020 roku – przed pandemią – zdążyli zakończyć swoje wykłady. Aktualnie dla tej grupy odbędą się Rekolekcje / Dzień Skupienia w dniach 23 – 24 października br. w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym Liturgicznej Służby Ołtarza w Nędzy w diecezji gliwickiej (ul. Kościelna 6, 47-440 Nędza). Spotkanie rozpocznie się w piątek o godz. 17.00, a zakończy w sobotę ok. godz. 14.00. Na Rekolekcje / Dzień Skupienia prosimy zabrać ze sobą: śpiwór i małą poduszkę. Obuwie zmienne i odpowiednie ubrania.

Przybory do higieny osobistej. Strój liturgiczny, w którym służę w parafii. Pismo Święte, różaniec. Brewiarz jeśli posiadasz. Dary stołu (słodycze, soki na wspólny stół). Jeśli grasz na gitarze lub skrzypcach zabierz je z sobą. Osoby, które zamawiały swoje alby lub pasy będą mogły je odebrać na w/w rekolekcjach. Uczestnicy, którzy nie uregulowali jeszcze opłat związanych z kursem proszeni są o ich przywiezienie na rekolekcje.

Część Katowicka

17 października br. od 9.30 do 15.30 w auli Wydziału Teologicznego odbędzie się druga seria wykładów dla kandydatów na animatorów części katowickiej. (Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ul. Jordana 18, 40-043 Katowice obok katedry). Rekolekcje / Dzień skupienia odbędzie się w dniach 24 – 25 października br. w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym Liturgicznej Służby Ołtarza w Nędzy w diecezji gliwickiej (ul. Kościelna 6, 47-440 Nędza). Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godz. 16.00, a zakończy w niedzielę ok. godz. 13.00.  Na Rekolekcje / Dzień Skupienia prosimy zabrać ze sobą: śpiwór i małą poduszkę. Obuwie zmienne i odpowiednie ubrania. Przybory do higieny osobistej. Strój liturgiczny, w którym służę w parafii. Pismo Święte, różaniec. Brewiarz jeśli posiadasz. Odświętny ubiór na niedzielę. Dary stołu (słodycze, soki na wspólny stół). Jeśli grasz na gitarze lub skrzypcach zabierz je z sobą. Osoby, które zamawiały swoje alby lub pasy będą mogły je odebrać na w/w rekolekcjach. Uczestnicy, którzy nie uregulowali jeszcze opłat związanych z kursem proszeni są o ich przywiezienie na rekolekcje lub dzień wykładowy.

Ustanowienie osób z kursu wiosna 2019 -2020

Ustanowienie dla uczestników tego kursu planowane jest na sobotę 31 października o godz. 11.00 w krypcie katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

Wykłady / Dzień Skupienia / Rekolekcje / Ustanowienie – w trosce o zdrowie

Wszystkie w/w spotkania odbywają się w reżimie sanitarnym, dlatego zmieniono miejsce wykładów i rekolekcji. Na spotkania obowiązkowo zabieramy maseczki i własny płyn do dezynfekcji. Pamiętamy również o zachowaniu dystansu społecznego.