Kurs animatora – jesień 2020 – 2021

Ze względu na pandemię odbędzie się jedna edycja kursu animatora parafialnych wspólnot ministrantów – bez podziału na część rybnicką i katowicką. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (50) prosimy posłać tylko tych kandydatów, którzy konieczni są już teraz do posługi w parafiach. Pozostałych kandydatów prosimy skierować na kurs wiosenny. Będzie decydowała kolejność zapisów.

31 października br. i 14 listopada br. od godz. 10.30 do 16.30 w sali numer 101 Wydziału Teologicznego odbędą się wykłady dla kandydatów na animatorów (Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ul. Jordana 18, 40-043 Katowice obok katedry).

6 – 7 listopada br. Rekolekcje / Dzień skupienia w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym Liturgicznej Służby Ołtarza w Nędzy w diecezji gliwickiej (ul. Kościelna 6, 47-440 Nędza). Spotkanie rozpocznie się w piątek o godz. 17.00, a zakończy w sobotę ok. godz. 14.00. Na rekolekcje zabieramy śpiwór.

Ustanowienie kursu jesiennego i przyjęcie kandydatów na animatorów do posługi przewidziane jest na sobotę 21 listopada o godz. 11.00 w krypcie katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

Wszystkie spotkania kursu są obowiązkowe! Jeśli nie pasuje jeden z terminów należy szukać miejsca w kursie wiosennym.

Zapisy:

Odbywają się tylko i wyłącznie za pomocą specjalnego formularza na stronie Duszpasterstwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej. Formularz zapisów będzie dostępny na stronie dmak.info od 1 października 2020 r. do czasu zapełnienia miejsc (decyduje kolejność zgłoszeń). Ofiara za kurs animatora wynosi 230 zł. Dodatkowo dla chętnych możliwość uszycia alby, pasów, zamówienia zdjęcia i krzyża).

Na Rekolekcje / Dzień Skupienia prosimy zabrać ze sobą: Śpiwór i małą poduszkę. Obuwie zmienne i odpowiednie ubrania. Przybory do higieny osobistej. Ponadto strój liturgiczny, w którym uczestnik służy w parafii (na Mszy świętej będzie kolor czerwony). Pismo Święte, różaniec, brewiarz – jeśli ktoś posiada. Dary stołu (słodycze, soki na wspólny stół). Jeśli ktoś gra na gitarze lub skrzypcach proszony jest o ich zabranie ze sobą.

Wykłady / Dzień Skupienia / Rekolekcje / Ustanowienie – w trosce o zdrowie

Wszystkie w/w spotkania odbywają się w reżimie sanitarnym, dlatego zmieniono miejsce wykładów i rekolekcji. Na spotkania obowiązkowo zabieramy maseczki i własny płyn do dezynfekcji. Pamiętamy również o zachowaniu dystansu społecznego.