Rozgrywki ministrantów w piłce nożnej halowej

Mistrzostwa Polski LSO o Puchar KnC w 2021 r. planowane są w normalnym trybie i terminie. Kategorie wiekowe ulegają regulaminowemu przesunięciu o +1 (zatem: 2009-2013; 2005-2008; 2000-2004).

Cytujemy fragment pisma od organizatorów rozgrywek ogólnopolskich: „W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, a co z tego wynika, także z: problemami z dokończeniem etapów diecezjalnych w wielu diecezjach, utrudnioną logistyką wynajęcia hal osobom z zewnątrz, problemami z zakwaterowaniem w nowym reżimie sanitarnym, sygnałami dotyczącymi obaw rodziców ministrantów, by ich synowie uczestniczyli w tak dużym przedsięwzięciu, my niżej podpisani postanawiamy, że: XV Mistrzostwa Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnC” uznaje się za nieodbyte.

W przyszłym roku, jeśli pozwoli na to sytuacja, odbędzie się nowa XVI edycja Mistrzostw Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnC.” Pozostawiamy duszpasterzom diecezjalnym dowolność co do zgłaszania na tę edycję mistrzów diecezji, z założeniem, że należałoby przeprowadzić od początku eliminacje diecezjalne w ramach nowych roczników, ale jeśli nie będzie to z obiektywnych przyczyn możliwe, można będzie zgłosić mistrzów diecezjalnych z roku 2019 mieszczących się oczywiście w nowym podziale roczników. Życzymy dużo zdrowia i przede wszystkim Bożego błogosławieństwa Łączymy serdeczności ks. Paweł Guminiak inicjator, gospodarz XV edycji Michał Bondyra organizator Pucharu „KnC”.

Powyższa treść listu jest jasną informacją, że musimy znów do końca grudnia zdążyć z rozgrywkami w naszych dekanatach, tak by po feriach zimowych móc przeprowadzić rozgrywki diecezjalne, a w pierwszych dniach maja ogólnopolskie.

Pytajcie zatem Waszych dekanalnych duszpasterzy ministrantów o możliwości i terminy rozgrywek.