Dekanalny Turniej Ministrantów w Piłce Nożnej – Piekary Śląskie

turniej

W sobotę 13 grudnia w Hali MOSiR przy ul. Ziętka 60 odbył się Dekanalny Turniej Ministrantów w Piłce Nożnej.

Turniej został rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne. Pierwsze swoją rywalizację rozpoczęły gimnazja, które zostały podzielone na dwie grupy po trzy zespoły. W grupach grano systemem każdy z każdym, a do półfinałów awansowały po dwa zespoły z danej grupy.

Zwycięzcą kategorii została parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa (Brzeziny Śląskie), która pokonała 2:1 parafię świętych Apostołów Piotra i Pawła (Brzozowice – Kamień). Trzecie miejsce na podium zdobyła parafia  Najświętszej Maryi Panny i świętego Bartłomieja Apostoła (Bazylika), pokonując w meczu o trzecie miejsce parafię Świętego Wojciecha (Radzionków) 2:1. W kategorii szkół podstawowych wystartowało 7 zespołów, które także zostały podzielone na dwie grupy. Tu również w ramach eliminacji grano w grupach systemem każdy z każdym. Tytuł mistrzowski wywalczyli Zwycięzcą została podobnie jak przed rokiem ministranci reprezentujący parafię świętego Wojciecha, którzy w finale pokonali parafie imienia Najświętszej Maryi Panny   i świętego Bartłomieja Apostoła (Bazylika)  7:0. W meczu o trzecie miejsce ministranci parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych (Dąbrówka Wielka) wygrali 3:0  z drużyną parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła (Brzozowice – Kamień).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zgłoszona została jedna drużyna z parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła (Brzozowice – Kamień) i tym samym  automatycznie została zwycięzcą w tej kategorii wiekowej.

Najlepsze drużyny z poszczególnych kategorii wiekowych będą w przyszłym roku reprezentowały Piekarski Dekanat w rozgrywkach Archidiecezjalnych.