Zaproszenie do Bogucic!

Zaproszenie księdza Arcybiskupa do Bogucic! Drodzy Animatorzy i Kandydaci na Animatorów! Jest nam niezmiernie miło przekazać Wam zaproszenie od ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca skierowane specjalnie do Was!

21 czerwca 2015 roku w Katowicach Bogucicach, Nuncjusz Apostolski Celestino Migliore w imieniu Ojca Świętego Franciszka ustanowi kościół św. Szczepana i sanktuarium Matki Bożej Boguckiej Bazyliką Mniejszą. Jesteście zaproszeni na tą uroczystość! Msza święta koncelebrowana przez księży biskupów katowickich oraz wielu kapłanów naszej diecezji odbędzie się o godz. 11.30. Ksiądz Arcybiskup prosił by specjalnie zaprosić Was na tą uroczystość, gdyż liczy na Waszą obecność i spotkanie. Pragnie też pokazać Księdzu Arcybiskupowi Nuncjuszowi Służbę Liturgiczną naszej diecezji!

Ze względów organizacyjnych przekazujemy parę ogłoszeń: Animatorzy i Kandydaci na animatorów przebierają się w swoje alby w zamykanych salkach pod Domem Pielgrzyma w Bogucicach. Salki będą otwarte od godz. 9.30. Służymy w  czerwonych pasach. Mile widziane są ministranckie poczty sztandarowe. Do procesji wejścia ustawiamy się pół godziny przed rozpoczęciem Eucharystii.

Liczymy, że uda się zrobić zdjęcie z Księdzem Arcybiskupem Nuncjuszem i naszymi Biskupami po Mszy świętej. Po Eucharystii przewidziany jest dla każdego mały poczęstunek.

Dla lepszej organizacji Animatorów i Kandydatów na Animatorów wybierających się na uroczystość prosimy o zgłoszenie przez formularz.