Kolejny turniej za nami! Poznajmy najlepszych gimnazjalistów!

turniej

W sobotę 18 lutego odbył się Archidiecezjalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów w kategorii szkół gimnazjalnych. Prezentujemy poniżej wyniki oraz zdjęcia z tego turnieju.


Turniej piłki nożnej dla gimnazjalistów naszej diecezji odbył się w hali MOSiR w Mysłowicach. Patronat honorowy nad turniejem objął Prezydent Miasta Mysłowice Edward Lasok, który wraz z dziekanem dekanatu mysłowickiego ks. Rafałem Ryszką wręczył na koniec puchary dla zwycięzców. Organizatorem turnieju była parafia Nawiedzenia NMP w Mysłowicach-Brzezince na czele z dekanalnym duszpasterzem ministrantów ks. Michałem Walą. Przy organizacji turnieju oprócz parafialnych wolontariuszy pomagali ministranci całego dekanatu.

 

 

Po zaciętej walce, pełnych zwrotów akcji meczach oraz emocjonujących wydarzeniach na boisku jak i poza nim wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

 

I miejsce- Ruda Śląska-Halemba parafia Bożego Narodzenia

 

II miejsce- Pawłowice parafia św. Jana Chrzciciela

 

III miejsce- Chełm Śląski parafia Trójcy Przenajświętszej

 

Dodatkowo organizatorzy przyznali indywidualne wyróżnienia:

 

Najlepszy Bramkarz- Sebastian Pustelnik (Pawłowice)

 

Najlepszy Strzelec- Arkadiusz Bartoszek (Ruda Śląska-Halemba)

 

Po podliczeniu statystyk okazało się, że dwóch bramkarzy ma dokładną liczbę czystych kont oraz straconych bramek. Chcąc wyłonić zwycięzcę bramkarze mieli stanąć do walki w konkursie rzutów karnych, jednak jeden z nich zrzekł się tytułu najlepszego bramkarza i uznał wyższość kolegi, który dotarł do finału. Organizatorzy postanowili uhonorować ministranta nagrodą za godną pochwały postawę „Fair Play”.

 

Nagroda „Fair Play”- Rafał Achtelik (Chełm Śląski)

 

Gratulujemy zwycięzcom przejścia do etapu ogólnopolskiego i oczywiście trzymamy za nich kciuki.
Organizatorom oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację turnieju składamy serdeczne „Bóg zapłać”!!!

 

Zdjęcia z całego wydarzenia znajdziemy w naszej galerii. Kliknij i przejdź do galerii zdjęć

turniej2

The following two tabs change content below.
Kamil Skowroński

Kamil Skowroński

Animator parafii Nawiedzenia NMP w Mysłowicach-Brzezince. Student pierwszego roku Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Interesuje się nowymi technologiami w dziedzinie elektroniki. Na stronie odpowiada za dział Z życia Kościoła.
Kamil Skowroński

Ostatnie wpisy Kamil Skowroński (zobacz wszystkie)