Relacja z zeszłorocznego udziału w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym dla Ministrantów

Pismo Święte

Rok temu wyjechaliśmy do Paradyża na konkurs biblijny, gdzie mieliśmy reprezentować Archidiecezję Katowicką. Jechaliśmy tam w składzie: Mateusz Malinowski, Adrian Woleń, Kamil Wilczek oraz Jakub Osuch. Naszym opiekunem był ks. Michał Kowalski, wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Tychach.

 

 

Do konkursu przygotowywaliśmy się kilka miesięcy. Materiał obejmował obydwie Księgi Samuela. W trakcie przygotowań do konkursu co trzy tygodnie spotykaliśmy się i razem dyskutowali, rozwiązywali testy przygotowane przez ks. Michała.

 
W dzień wyjazdu dojechaliśmy do Strzegomia, gdzie nocowaliśmy w klasztorze u sióstr. Wieczorem jeszcze raz omówiliśmy całość. Następnego dnia rano odprawiliśmy Mszę Świętą, po niej zjedliśmy śniadanie i pojechaliśmy prosto do Paradyża. Gdy po południu przyjechaliśmy na miejsce zaprowadzono nas do pokoju. Pół godziny później przydzielony nam animator zabrał nas do kościoła gdzie pierwszy raz zobaczyliśmy naszych rywali. Okazało się, że jesteśmy jedną z młodszych grup. Oprowadzono nas po kościele. Następnie poszliśmy na kolację, po której mieliśmy 30 minut na przygotowanie się do konkursu. Gdy wróciliśmy do pokoju odpowiednio się ubraliśmy i zrobiliśmy szybką powtórkę. Konkurs uświadomił nam, że poziom jest bardzo wysoki, pytania były bardzo szczegółowe. Godzinę później ogłoszono wyniki, niestety nie dostaliśmy się do finału. Następnego dnia zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Nie od razu wracaliśmy do domu. Zatrzymaliśmy się w AquaParku w Poznaniu, zwiedziliśmy Gniezno, osadę w Biskupinie, miejscu chrztu księcia Mieszka, a także dom rodzinny św. s. Faustyny Kowalskiej. Po wszystkich atrakcjach wróciliśmy do domu. Ten wyjazd był bardzo pouczający i jestem pewny, że pozostanie w naszej pamięci na zawsze.

 
*****

 
Również w tym roku wybieramy się na konkurs. Tym razem materiał obejmuje wszystkie księgi Janowe: Ewangelię, 3 Listy oraz Apokalipsę. Przygotowywaliśmy się od kilku miesięcy. Mamy świadomości, że nasi rywali są tak samo dobrze przygotowani. Postaramy się reprezentować nasza archidiecezję jak najlepiej.

 
Kuba, Mateusz, Adrian i Kamil