VI Olimpiada Liturgiczna

długopis

Już w najbliższą sobotę 3 czerwca br.  o godz. 10.30 w sali drukarni archidiecezjalnej (nad księgarnią św. Jacka przy ul. Wita Stwosza), odbędzie się diecezjalny etap VI Olimpiady Liturgicznej.
W  załączniku znajdziemy zgłoszone dekanaty i zwycięzców do etapu diecezjalnego.


Uczestnicy otrzymają arkusze z pytaniami i będą odpowiadać w formie pisemnej (należy zabrać ze sobą długopis). Wszystkie pytania będą zaczerpnięte z Ogólnego Wprowadzenia do Mszału Rzymskiego oraz wskazań Episkopatu Polski (Wydawnictwo Pallotinum  – Poznań 2006 lub znajdujące się na stronie Komisji Kultu Bożego i Dyscypliny  Sakramentów Episkopatu Polski na stronie: http://www.kkbids.episkopat.pl/?id=201 ).

 

Przewidywany program Olimpiady:

10.30 – Przywitanie uczestników VI Olimpiady Liturgicznej (Sala drukarni)

10.35 – Pisemne udzielanie odpowiedzi w poszczególnych kategoriach wiekowych

11.35 – Komisja egzaminacyjna sprawdza prace. W tym czasie uczestnicy mają możliwość poczęstunku w formie napojów i drożdżówek. Każdy uczestnik otrzymuje 10 % zniżki na zakupy w Księgarni św. Jacka w Katowicach do wykorzystania tylko i wyłącznie w dniu Olimpiady. Ponadto każdy uczestnik etapu diecezjalnego oprócz poczęstunku, otrzymuje bon kwotowy do wykorzystania na dowolny zakup w Księgarni św. Jacka w Katowicach w dniu trwania Olimpiady.

Ok. 12.30 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. W razie nieobecności uczestnika nagrody przepadają. Ogłoszenie wyników może nastąpić z lekkim przyśpieszeniem lub opóźnieniem w zależności od potrzebnego czasu na sprawdzenie prac. Sprawy sporne rozstrzygają na miejscu diecezjalni duszpasterze ministrantów.

Nagrody w każdej kategorii wiekowej:
I miejsce – pokrycie kosztów udziału w rekolekcjach wakacyjnych organizowanych przez Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej (możliwość wyboru turnusu) oraz trzydniowy wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę ministrantów do Poznania w dniach 16 – 18 czerwca 2017.

II miejsce – pokrycie 50% kosztów udziału w rekolekcjach wakacyjnych organizowanych przez Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej oraz bon o wartości 50 zł. do wykorzystania w Księgarni św. Jacka w Katowicach w dniu etapu diecezjalnego.

III miejsce – nagrody książkowe, upominki.