Powakacyjna Pielgrzymka Ministrantów do katedry

powakacyjna_pielgrzymka_ministrant__w_2013

Serdecznie zapraszamy służbę liturgiczną naszej diecezji na Powakacyjną Pielgrzymkę ministrantów, do katedry Chrystusa Króla w Katowicach, w środę 30 sierpnia br.

 

Spotkamy ministrantów z innych parafii lub znanych nam z rekolekcji wakacyjnych czy kursów animatorskich. Wysłuchamy konferencji księdza Rafała Skitka, który prowadzi w „Małym Gościu Niedzielnym” specjalną ministrancką rubrykę. W strojach liturgicznych będziemy uczestniczyli we Mszy świętej sprawowanej przez księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca. Po Eucharystii zobaczymy prawdziwe rowerowe show w wykonaniu Piotra Bielaka i będziemy mieli okazję skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla ministrantów.

Jak zawsze będą czekać nagrody ufundowane przez „Małego Gościa Niedzielnego”, „Księgarnię św. Jacka” oraz Wydział Duszpasterski. Na każdego ministranta czeka także słodki poczęstunek. Po Mszy świętej na schodach katedry wszyscy ministrantów zapraszamy do wspólnego zdjęcia.

Rezerwujmy już teraz czas! Animatorów i kandydatów na Animatorów oraz księży opiekunów prosimy o zorganizowanie wyjazdów parafialnych do katedry. Zaprośmy do współpracy Rodziców, Kościelnych  i Szafarzy. Niech będzie to wielkie święto Diecezjalnej Wspólnoty Liturgicznej Ołtarza!

Nikogo nie może zabraknąć!

Zapraszam więc także i Ciebie!

 

Ks. Cezariusz Wala

Diecezjalny Duszpasterz Ministrantów