Plan pielgrzymki

Serdecznie zapraszam Księży opiekunów oraz służbę liturgiczną parafii na powakacyjną pielgrzymkę ministrantów, do katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Pielgrzymka odbędzie się w środę 30 sierpnia br. Prosimy Księży o pomoc w dotarciu ministrantów do Katedry.

 

 

Przedstawiam program uroczystości:

 
od 8.45 możliwość zgłaszania grup w punkcie informacyjnym przy pomniku św. Jana Pawła II przy katedrze od strony ul. Wita Stwosza.
Od godz. 9.00 część atrakcji, będzie już udostępniona dla przyjeżdżających wcześniej grup.

 

W katedrze:

 
10.15 – rozśpiewanie, wręczenie nagród zwycięzcom rozgrywek sportowych, przedstawienie przez księży opiekunów przybywających grup ministranckich. (Prosimy księży opiekunów o podejście do mikrofonu w katedrze i krótkie przedstawienie grupy z którą przyjechali).

 

11.00 – konferencja ks. Rafała Skitka prowadzącego w „Małym Gościu Niedzielnym” rubrykę dla ministrantów, Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej, przygotowanie do Mszy świętej.

 

12.00 – Uroczysta Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca. Księży zapraszamy do koncelebry (prosimy zabrać ze sobą albę), a ministrantów o służbę w strojach liturgicznych. Ministrantów ze sztandarami zapraszamy do prezbiterium.  

 

Przed katedrą

 
ok. 13.30 – wspólne zdjęcie wszystkich ministrantów diecezji na schodach katedry. Po Mszy i zdjęciu zapraszamy wszystkich ministrantów na drożdżówki i napoje.

 

W programie artystycznym przygotowano wyjątkowy pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Piotra Bielaka. Ponadto na ministrantów czeka Fotobudka, symulatory Formuły 1. W ramach edukacji dla bezpieczeństwa na starszych i księży czeka symulator dachowania, alkogogle, refleksomierz czy  symulator zderzeń.

 

Przed katedrą do nabycia misyjne lody, pop corn, wata cukrowa, ministranckie gadżety, możliwość zjazdów na dmuchanym zamku czy zakręceniu „Kołem Szczęścia”. Czekają konkursy i upominki.

 
14.15 – losowanie cennych nagród wśród uczestników pielgrzymki

 

Jak co roku dwa ważne konkursy dla ministrantów:
Każdy kto przy katedrze w dniu pielgrzymki kupi wrześniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” wraz z I częścią audiobooka „Quo Vadis”, otrzyma specjalny kupon, dzięki któremu weźmie udział w losowaniu cennych nagród między innymi laptopa ufundowanego przez „Małego Gościa”.

 

Każdy kto dokona zakupów w dniu pielgrzymki w Księgarni św. Jacka za min. 5 zł. (dla ministrantów zniżka 10%) weźmie udział w losowaniu roweru oraz nagród ufundowanych przez Księgarnię św. Jacka i Wydział Duszpasterski.

 

Serdecznie zapraszam Służbę Liturgiczną na ministranckie świętowanie!

 

 

 

    Ks. Cezariusz Wala
Diecezjalny Duszpasterz Ministrantów