Absurdalne ataki partii Razem przeciwko Jackowi Prusakowi SJ

W sobotę, 11 stycznia, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbył się wykład jezuity, Jacka Prusaka pt. „Homoseksualizm: kontrowersje”.

W dniu poprzedzającym spotkanie na uniwersytecie poznański oddziała partii Razem, na Facebooku apelował o odwołanie spotkania i „zaprzestanie zapraszania na wykłady osób, które zamiast nauki szerzą religijną ideologię”. Dodali także, że wszelkie gesty ukazujące solidarność osób duchownych z społecznością LGBT+ są przez nich szczególnie cenione. Na koniec napisali: „nie ma żadnych kontrowersji w homoseksualności. Jest ona równoprawną orientacją uczuciową i seksualną obok hetero- i biseksualnej. Kontrowersyjna jest natomiast homofobia”.

Pomimo tej apelacji spotkanie się odbyło. Przyszedł na nie Piotr Moszczeński, kandydat Lewicy w ostatnich wyborach parlamentarnych z okręgu poznańskiego. Napisał o tym na Facebooku: „Jacek Prusak jest psychoterapeutą, który ma dużą wiedzę i zrozumienie, jeśli chodzi o specyfikę funkcjonowania osób LGBT+”. Odniósł się także do partii Razem, pisząc: „zdecydowanie przedwcześnie skreśliliście tego człowieka. Wykład nie był homofobiczny, więc przeproście fałszywie oskarżonego”.

Jacek Prusak SJ jest jezuitą, doktorem psychologii i psychoterapeutą. W swoich pracach wiele razy pisał o osobach homo- i biseksualnych oraz transpłciowych. 

Cała ta sytuacja pokazuje desperacje tejże grupy społecznej, ponieważ atakują wszystkich, którzy mogą być w opozycji do ich poglądów. Robią to nie mając pojęcia o stanowisku, które zajmuje ta osoba w tym temacie.

My także powinniśmy uważać na przedwczesne skreślanie osób, których poglądy na pierwszy rzut oka nie zgadzają się z naszymi. dlatego zanim wykreujemy jakiekolwiek zdanie na temat osoby powinniśmy wysłuchać jej do końca.

To link do postu udostępnionego przez partię Razem:

Dnia 11. stycznia 2020 na terenie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza ma odbyć się wykład jezuity Jacka Prusaka pod…

Opublikowany przez Razem Poznań Czwartek, 9 stycznia 2020