II archidiecezjalna pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych do Lourdes

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się II archidiecezjalna pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych oraz ich rodzin do Lourdes.

 

W pielgrzymce będzie uczestniczyło 320 pątników na czele z  Księdzem Biskupem Markiem Szkudło. Oprócz pielgrzymów udają się również duszpasterze oraz dwudziestoosobowy zespół medyczny.

 

 

Dlaczego Lourdes?

Odpowiadając na przesłanie skierowane przez Matkę Bożą do św. Bernadetty Soubirous, organizowany jest już po raz drugi wyjazd o charakterze diecezjalnym (metropolitalnym) dając pierwszeństwo osobom chorym. Wszak Lourdes nazywane jest światową stolicą chorych. Z tym sanktuarium św. Jan Paweł II związał obchody Światowego Dnia Chorych.

 

 

Dlaczego pociągiem?

Biorąc pod uwagę doświadczenia sprzed dwóch lat, dla osób cierpiących podróżowanie pociągiem na tak znacznych odległościach stanowi najlepsze rozwiązanie: daje poczucie bezpieczeństwa, służy integracji, modlitwie i duchowemu przygotowaniu do pielgrzymki. Ponadto, umożliwia – przynajmniej wizualne – podziwianie poszczególnych regionów Europy. Pociąg pokona w jedną stronę ok. 2,5 tys. km. Czas przejazdu wyniesie ok. 30-35 godzin.

 

lourdes1

 

 

W najbliższych dniach pamiętajmy w modlitwach o pątnikach II archidiecezjalnej pielgrzymki osób chorych i niepełnosprawnych do Lourdes.

Msza św. w Grocie Massabielskiej odprawiona zostanie w czwartek 11 maja o godz. 11. Transmisję tejże mszy jak i wszystkich nabożeństw z Sanktuarium w Lourdes można zobaczyć na stronie fr.lourdes-france.org/tv-lourdes/. Szczegółowe relacje z kolejnych dni pielgrzymkowych będą publikowane na stronie katowickiego Gościa Niedzielnego oraz w Radiu eM.