Redakcja

Nasz Duszpasterz

ks. Cezariusz Wala
ks. Cezariusz Wala

Duszpasterz Ministrantów naszej archidiecezji, ma wiele dobrych pomysłów. Jest wikariuszem parafii św. Szczepana w Bogucicach. Więcej o ks. Cezariuszu przeczytasz w zakładce Struktura DMAK > Nasz Duszpasterz


Redakcja aktywna

Piotr Prasoł
Piotr Prasoł

Animator parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gostyni. Uwielbia jeździć na nartach. Na stronie odpowiada za Wiadomości DMAK.

Tomasz Giemza
Tomasz Giemza

Student zarządzania 1 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym. Animator/Ceremoniarz w parafii św. Pawła w Zabrzu- Pawłowie. Z wykształcenia kucharz. Zainteresowania to gastronomia, motoryzacja i broń biała. Na DMAKu opiekuje się działem Z życia Kościoła.

Dawid Domański
Dawid Domański

Ministrant- animator w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętego Herberta na osiedlu Witosa w Katowicach. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, w 2012 przyjęty do WŚSD w Katowicach. Tworzy bannery, które widnieją na naszej stronie głównej.

Paweł Kabis
Paweł Kabis

Webmaster i administrator. Student Informatyki. Od wielu lat animator w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Tomasz Adamski
Tomasz Adamski

Odpowiedzialny za zawartość merytoryczną strony. Autor tekstów, felietonów, rozważań. Prywatnie student teologii. Początkujący basista i niby-poeta, a także bloger. Miłośnik Liturgii Wielkiego Postu.

Kamil Skowroński
Kamil Skowroński

Animator parafii Nawiedzenia NMP w Mysłowicach-Brzezince. Student pierwszego roku Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Interesuje się nowymi technologiami w dziedzinie elektroniki. Na stronie odpowiada za dział Z życia Kościoła.

Krzysztof Kokot
Krzysztof Kokot

Uczeń 1 klasy Sltzn. Animator w parafii Ducha Świetego Chorzów. Interesuje sie elektroniką, informatyką i sportem

Patryk Bończyk
Patryk Bończyk

Za dnia jest animatorem przy parafii pw. św. Jana Sarkandra w Bełku, a nocami zaś miłośnikiem astronomii. Został ministrantem w 2004 roku, a kurs animatorski ukończył w 2015r. Uczęszcza do ZSU w Rybniku.

Igor Jagieła
Igor Jagieła

uczeń klasy mundurowej mieszkający w Katowicach. Od 7 lat ministrant w parafii św. Jacka w Katowicach - Ochojcu, kandydat na animatora. Uwielbia chodzić w mundurze. Interesuje się pożarnictwem, medycyną oraz służbami mundurowymi.

Stanisław Łomozik
Stanisław Łomozik

Redakcja emerytowana

ks. Bogdan Kornek
ks. Bogdan Kornek

Przez wiele lat był Duszpasterzem Ministrantów, zawsze wesoły, zawsze służy pomocą. Obecnie kapelan w szpitalu oparzeniowym w Siemianowicach.

ks. Arkadiusz Sitko
ks. Arkadiusz Sitko

Wikariusz parafii p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach. Opiekun duchowy redakcji i Diakonii Modlitwy oraz nasz stały współpracownik przy korekcie merytorycznej tekstów. Lubi niewinnie żartować :)

Marek Grzymowski
Marek Grzymowski

W roku 2003 zainicjował prace nad nową wersją strony i dobrał zespół redakcyjny. Do maja 2011 roku koordynował działania Wspólnoty oraz był odpowiedzialny za dział Wiadomości DMAK oraz grafikę.

Piotr Mitko
Piotr Mitko

Przez kilkanaście lat służył w katowickiej Katedrze, następnie w Kościele Akademickim. Jest biologicznym ojcem DMAKu, którym opiekował się jako web/admin w latach 2003-12. Jego podróże rowerowe: http://piotrmitko.com

Piotr Lewandowski
Piotr Lewandowski

Główny sprawca wzrostu strony oraz Diakoni Modlitwy,Autor wielu felietonów (podpisanych jako An-am) i artykułów. Jego konikiem jest liturgika. Wyświęcony na kapłana w katowickiej katedrze w maju 2012 roku.

Damian Euzebiusz Skorupa OFM
Damian Euzebiusz Skorupa OFM

Autor wielu artykułów, który po ich napisaniu wstąpił do Zakonu Franciszkanów :) Obecnie jest w Wyższym Franciszkańskim Seminarium w Katowicach-Panewnikach.

Michał Makowski
Michał Makowski

Autor wielu artykułów na naszej stronie. Nigdy nie widzieliśmy go bez garnituru. Przedstawiciel dekanatu chorzowskiego. Diakon Kościoła Katolickiego.

Artur Sroga
Artur Sroga

Członek Redakcji od 2008 roku, do października 2012 roku koordynator działań strony DMAK. Autor kilku artykułów. Obecnie alumn WŚSD w Katowicach.

Paweł Dudzik
Paweł Dudzik

Pochodzi z Rybnika. Scholastyk aprobowany Towarzystwa Jezusowego. Autor recenzji i rozmaitych artykułów. Obecnie studiuje filozofię na jezuickiej uczelni Ignatianum w Krakowie.

Kamil Pyta
Kamil Pyta

Animator ustanowiony w 2011 r. z parafii Świętego Michała Archanioła w Siemianowicach Śląskich - Michałkowicach. Uczeń klasy maturalnej (2012/13) Lubi czytać ciekawe książki oraz prasę. Zimą jeździ na nartach.

Adam Kaczmarek
Adam Kaczmarek

Odpowiedzialny za funkcjonowanie i moderowanie Forum DMAK. Student Informatyki we Wrocławiu. Przedstawiciel dekanatu Ruda Śląska - parafia Orzegów.

Michał Rosiński
Michał Rosiński

Uczeń LO w Rybniku, animator i ceremoniarz parafii NSPJ w Boguszowicach Starych. Interesuje się muzyką, teatrem i liturgią. Na DMAKu opiekuje się Kalendarzem liturgicznym i relacjami.

Daniel Ludwik
Daniel Ludwik

Animator przy parafii Wniebowzięcia NMP w Chorzowie Batorym. Uczeń Liceum Ogólnokształcącego, lubi chodzić po górach. Na DMAKu opiekuje się Kalendarzem liturgicznym.