Redakcja

Nasz Duszpasterz

ks. Cezariusz Wala
ks. Cezariusz Wala

Duszpasterz Ministrantów naszej archidiecezji, ma wiele dobrych pomysłów. Jest wikariuszem parafii św. Szczepana w Bogucicach. Więcej o ks. Cezariuszu przeczytasz w zakładce Struktura DMAK > Nasz Duszpasterz


Redakcja aktywna

Piotr Prasoł
Piotr Prasoł

Animator parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gostyni. Uwielbia jeździć na nartach. Na stronie odpowiada za Wiadomości DMAK.

Kamil Skowroński
Kamil Skowroński

Animator parafii Nawiedzenia NMP w Mysłowicach-Brzezince. Student trzeciego roku Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Interesuje się nowymi technologiami w dziedzinie elektroniki

Piotr Urbańczyk
Piotr Urbańczyk

Ministrant w parafii św. Jacka w Katowicach - Ochojcu. Służy przy ołtarzu od 9 lat. Interesuje się informatyką i nowinkami technologicznymi. Obecnie uczęszcza do II klasy w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych. Zajmuje się kanałem na YouTubie.

Patryk Maciąg
Patryk Maciąg

Urodził się 1 stycznia 1998 r. w Katowicach. Służbę przy Ołtarzu rozpoczął 7 maja 2010 r. Jest animatorem i psałterzystą w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętego Herberta w Katowicach. Największą radość sprawia mu codzienna służba przy ołtarzu. Pracuje w drukarni. Potrafi grać ze słuchu na instrumentach klawiszowych.

Jacek Łuc
Jacek Łuc

Od ośmiu lat jest ministrantem, a aktualnie kandydatem na animatora przy parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny u "franciszkanów" w Rybniku - Zamysłowie. Uczy się w Zespole Szkół Urszulańskich. Interesuje się wszelako pojętą biologią i medycyną. Kocha spędzać czas z naturą, szczególnie w górach

Krzysztof Gawlik
Krzysztof Gawlik

Jest z parafii św. Szczepana i posługuje jako animator w Bogucicach. Ministrantem jest od 2009 r. Interesuje się elektroniką, historią i liturgią. Na co dzień uczy się w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych

Łukasz Kucz
Łukasz Kucz

Kandydat na animatora w parafii św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach. Uczeń klasy 1 technikum, w wolnym czasie lubi czytać książki i uprawiać sport.

Robert Knapik
Robert Knapik

Animator i psałterzysta parafii Nawiedzenia NMP w Brzezince. Uczeń I klasy Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach. Interesuje się liturgią, muzyką i historią.

Piotr Madej
Piotr Madej

Jest animatorem oraz pełni funkcję ceremoniarza w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Gostyni. Interesuje się liturgią, muzyką. Jest uczniem klasy mundurowej, więc często można spotkać go w mundurze. :D


Redakcja emerytowana

ks. Bogdan Kornek
ks. Bogdan Kornek

Przez wiele lat był Duszpasterzem Ministrantów, zawsze wesoły, zawsze służy pomocą. Obecnie kapelan w szpitalu oparzeniowym w Siemianowicach.

ks. Arkadiusz Sitko
ks. Arkadiusz Sitko

Wikariusz parafii p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach. Opiekun duchowy redakcji i Diakonii Modlitwy oraz nasz stały współpracownik przy korekcie merytorycznej tekstów. Lubi niewinnie żartować :)

Marek Grzymowski
Marek Grzymowski

W roku 2003 zainicjował prace nad nową wersją strony i dobrał zespół redakcyjny. Do maja 2011 roku koordynował działania Wspólnoty oraz był odpowiedzialny za dział Wiadomości DMAK oraz grafikę.

Piotr Mitko
Piotr Mitko

Przez kilkanaście lat służył w katowickiej Katedrze, następnie w Kościele Akademickim. Jest biologicznym ojcem DMAKu, którym opiekował się jako web/admin w latach 2003-12. Jego podróże rowerowe: http://piotrmitko.com

ks. Piotr Lewandowski
ks. Piotr Lewandowski

Główny sprawca wzrostu strony oraz Diakoni Modlitwy, autor wielu felietonów i artykułów. Jego konikiem jest liturgika. Wyświęcony na kapłana w katowickiej katedrze w maju 2012 roku.

Damian Euzebiusz Skorupa OFM
Damian Euzebiusz Skorupa OFM

Autor wielu artykułów na naszej stronie. Obecnie żyje w zakonie Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach.

ks. Michał Makowski
ks. Michał Makowski

Autor wielu artykułów na naszej stronie. Przedstawiciel dekanatu chorzowskiego. Nigdy nie widzieliśmy go bez garnituru, aż do momentu kiedy wstąpił do seminarium :) Obecnie kapłan Kościoła Katolickiego.

ks. Artur Sroga
ks. Artur Sroga

Członek Redakcji od 2008 roku, do października 2012 roku koordynator działań strony DMAK. Po maturze wstąpił do śląskiego seminarium. Święcenia prezbiteratu przyjął z rąk ks. abpa Wiktora Skworca 12 maja 2018 roku.

Paweł Dudzik SJ
Paweł Dudzik SJ

Pochodzi z Rybnika. Scholastyk aprobowany Towarzystwa Jezusowego. Autor recenzji i rozmaitych artykułów. Studiował filozofię na jezuickiej uczelni Ignatianum w Krakowie. Obecnie jest diakonem i studiuje psychologię.

Tomasz Adamski
Tomasz Adamski

Odpowiedzialny za zawartość merytoryczną strony. Autor tekstów, felietonów, rozważań. Absolwent teologii. Początkujący basista i niby-poeta, a także bloger. Miłośnik Liturgii Wielkiego Postu.

Adam Kaczmarek
Adam Kaczmarek

Odpowiedzialny za funkcjonowanie i moderowanie Forum DMAK. Student Informatyki we Wrocławiu. Przedstawiciel dekanatu Ruda Śląska - parafia Orzegów.

Paweł Kabis
Paweł Kabis

Webmaster i administrator. Studiował Informatykę. Wieloletni animator w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Tomasz Giemza
Tomasz Giemza

Animator/Ceremoniarz w parafii św. Pawła w Zabrzu- Pawłowie. Zainteresowania to gastronomia, motoryzacja i broń biała. Na DMAKu opiekował się działem Z życia Kościoła.

Dawid Domański
Dawid Domański

Ministrant- animator w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętego Herberta na osiedlu Witosa w Katowicach. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, w 2012 przyjęty do WŚSD w Katowicach. Stworzył wiele bannerów i grafik na naszej stronie.

Kamil Pyta
Kamil Pyta

Animator ustanowiony w 2011 r. z parafii Świętego Michała Archanioła w Siemianowicach Śląskich - Michałkowicach. Uczeń klasy maturalnej (2012/13) Lubi czytać ciekawe książki oraz prasę. Zimą jeździ na nartach.

Michał Rosiński
Michał Rosiński

Uczeń LO w Rybniku, animator i ceremoniarz parafii NSPJ w Boguszowicach Starych. Interesuje się muzyką, teatrem i liturgią. Na DMAKu opiekował się Kalendarzem liturgicznym i relacjami.

Daniel Ludwik
Daniel Ludwik

Animator przy parafii Wniebowzięcia NMP w Chorzowie Batorym. Uczeń Liceum Ogólnokształcącego, lubi chodzić po górach. Na DMAKu opiekował się Kalendarzem liturgicznym.

Krzysztof Kokot
Krzysztof Kokot

Uczeń 1 klasy Sltzn. Animator w parafii Ducha Świetego Chorzów. Interesuje sie elektroniką, informatyką i sportem

Patryk Bończyk
Patryk Bończyk

Za dnia animator przy parafii pw. św. Jana Sarkandra w Bełku, nocami miłośnik astronomii. Został ministrantem w 2004 roku, a kurs animatorski ukończył w 2015 r.

Igor Jagieła
Igor Jagieła

Uczeń klasy mundurowej mieszkający w Katowicach. Od 2011 roku ministrant w parafii św. Jacka w Katowicach - Ochojcu, kandydat na animatora. Interesuje się pożarnictwem, medycyną oraz służbami mundurowymi. Związany z redakcją DMAKu w 2018 roku.

Stanisław Łomozik
Stanisław Łomozik