Tarsycjusz 2006 w Seminarium

W dniu 20 listopada 2006 o godz. 6.30 w kaplicy p.w. Podwyższenia Krzyża św. w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach wspólnota kleryków, zaangażowanych w DMAK modliła się wspólnie na Eucharystii, sprawowanej we wszystkich intencjach naszego Duszpasterstwa.

Mszę odprawił Ks. Bogdan Kornek, zaproszony przez szefującego kołem DMAK w seminarium, ak. Tomasza Mandrysza. Nasz Duszpasterz wygłosił również słowo Boże, wyrażając swoją radość z powrotu do seminarium, mówił też o potrzebie nieustannego powracania do źródeł, także powołania.

Ks. Bogdan Kornek zachęcał nas do dalszej współpracy z Duszpasterstwem Ministrantów (formacja ministrantów niejako antycypuje i wpisuje się w rozwój alumnów WŚSD), a także podziękował za wkład w akcje wakacyjną, licząc, iż także w ciągu roku będziemy działać na rzecz ministrantów.

Wspólnie, w przeddzień naszego święta patronalnego, modliliśmy się do naszego orędownika i wzoru służby w niebie; św. Tarsycjusza, za wszystkich ministrantów, animatorów i Ks. Opiekunów, by zawsze dawali z siebie wszystko w służbie Panu. Po Eucharystii cyknęliśmy wspólną fotkę, by zaraz potem; rozbiec się do naszych duszpasterskich i wydziałowych:) obowiązków. Wszystko z okrzykiem „Króluj nam Chryste!” na ustach!

The following two tabs change content below.
Piotr Lewandowski

Piotr Lewandowski

Główny sprawca wzrostu strony oraz Diakoni Modlitwy,Autor wielu felietonów (podpisanych jako An-am) i artykułów. Jego konikiem jest liturgika. Wyświęcony na kapłana w katowickiej katedrze w maju 2012 roku.
Piotr Lewandowski

Ostatnie wpisy Piotr Lewandowski (zobacz wszystkie)