Nominacja ks. Cezariusza Wali

Arcybiskup Wiktor Skworc w czwartek 4 stycznia mianował, a 7 stycznia wręczył duszpasterzowi diecezjalnemu ministrantów ks. Cezariuszowi Wali, dekret na administratora Parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach. 10 stycznia podczas Mszy świętej o godz. 10.30, dziekan Dekanatu Kochłowice, ks. Ryszard Kokoszka wprowadzi nowego administratora, czyli dokona tzw. „instalacji” na w/w urząd oraz odbierze od niego wyznanie wiary, a także przysięgę wierności jedności z Kościołem katolickim. Także wkrótce zostanie spisana – mówiąc językiem duszpasterskim – tzw.: „tradycja”.

Poprzednim proboszczem w Rudzie Śląskiej Kochłowicach był ks. Jacek Błaszczok, który został skierowany do parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów w Adamowicach, w miejsce zmarłego niedawno śp. ks. proboszcza Andrzeja Trzeciaka.

Ks. Cezariusz do tej pory posługiwał w następujących parafiach:

– Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku Chwałowicach (5 lat)

– Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Łaziskach Górnych (3 lata)

– Sanktuarium MB Boguckiej i parafii św. Szczepna w Katowicach Bogucicach (7 lat)

– Matki Bożej Piekarskiej na Osiedlu Tysiąclecie Górne w Katowicach (3 lata)

– św. Jana Sarkandra w Bełku (1,5 roku).

Ksiądz Arcybiskup podtrzymał ks. Cezariuszowi funkcję Diecezjalnego Duszpasterza Ministrantów, którą pełni nieprzerwanie od 2012 roku aż do dzisiaj, co jest dla nas wielką radością.

Cieszymy się wielkim wyróżnieniem naszego opiekuna diecezjalnego i zarazem życzymy Ks. Cezariuszowi wielu łask Bożych potrzebnych do pełnienia powierzonego urzędu. Jest to też okazja do wyrażenia Jemu wdzięczności.

Wielu ministrantów uczestniczących w kursach animatorskich czy rekolekcjach podkreślało jego życzliwość i zaangażowanie w to co robi. Wkładał wiele trudu w organizację wydarzeń w Duszpasterstwie Ministrantów naszej Archidiecezji!

Drodzy ministranci, szczególnie w dzisiejszy wieczór modlitwa w intencji naszego diecezjalnego Opiekuna. Niech każda „zdrowaśka” będzie symbolem wdzięczności za Jego posługę.

Redakcja DMAK i ministranci z diecezji