Diakonia Liturgiczna Duszpasterstwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej

Diakonia Liturgiczna DMAK to najnowsza wspólnota naszego Duszpasterstwa, tuż po Diakonii Modlitwy i Diakonii Muzycznej. Z założenia grupa ta skupia w swoich szeregach ministrantów kochających Liturgię, przygotowujących ją i czuwających nad jej piękną celebracją. Animatorzy należący do Diakonii Liturgicznej prowadzą m.in. w swoich parafiach próby ministranckie, włączają się w dzieło przygotowania celebracji paschalnych i innych uroczystości, a w diecezji są odpowiedzialnymi za przygotowanie wszystkich uroczystości, na których gromadzi się służba liturgiczna naszej Archidiecezji, czyli: pielgrzymek powakacyjnych, ustanowienia animatorów i włączenia do wspólnoty kandydatów na animatorów, panewnickiego kolędowania itp. Prócz wyżej wymienionych, Diakonia Liturgiczna DMAK współtworzy konkursy liturgiczne oraz pisze artykuły na stronę DMAK.

 

Za Diakonię odpowiada jej przewodniczący animator Mateusz Bulanda Gorol oraz jego zastępca animator Michał Kućmierz (parę słów o nich znajdziecie poniżej).

 

Jeśli jesteś animatorem lub kandydatem na animatora serdecznie zapraszamy Cię w szeregi Diakonii Liturgicznej! Zgłoszenia do Diakonii Liturgicznej można wysyłać na podany niżej e-mail: matibg@o2.pl

Serdecznie zapraszamy!

 

mateusz_bulanda_gorolMateusz Bulanda Gorol

Witajcie! Jestem z Rybnika – Boguszowic Starych, z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mam 17 lat, uczęszczam do Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku. Jestem animatorem od jesieni 2014 roku. Jeśli chodzi o moje zainteresowania, to przede wszystkim liturgia, ale również sport, na czele z narciarstwem (jestem instruktorem narciarstwa), muzyka, matematyka, fizyka, chemia. Serdecznie pozdrawiam Diakonię Liturgiczną oraz  wszystkich czytających :)

 

michal_kucmierzMichał Kućmierz

Cześć! Jestem Michał i mam 17 lat. Animatorem jestem od 2 lat. Od zawsze – z racji zainteresowań mojego taty – fascynowała mnie Liturgia, jednak głębiej zacząłem interesować się nią kiedy 5 lat temu zostałem ministrantem. Oprócz liturgii, kocham Boga :) śpiew wielogłosowy i grę na gitarze. Mam nadzieję, że sprawdzę się w tej posłudze, a nasza współpraca będzie bardzo owocna. Liczę na Waszą modlitwę!