Diakonia Muzyczna Duszpasterstwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej

Pomysł powołania Scholi Duszpasterstwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej narodził się po letniej pielgrzymce ministrantów w 2011 roku, która odbyła się w Katowicach.

 

Wtedy, na prośbę ks. Piotra Lewandowskiego, zebrała się niczego jeszcze nieświadoma grupa osób pod przewodnictwem Adriana Orzoła, aby uświetnić pielgrzymkową Mszę świętą posługując grą na instrumentach i śpiewem. Jak się później okazało ówczesny diecezjalny opiekun ministrantów ks. Bogdan Kornek, zaraz po Mszy zaproponował stworzenie scholi, co po krótkich przemyśleniach stało się faktem. Od tej pory ministrancka schola regularnie uczestniczy we wszystkich uroczystościach ogólnodiecezjalnych związanych z posługą ministrantów.

 

Diakonia muzyczna jest obecna na wiosennych i jesiennych ustanowieniach animatorów ministrantów, kolędowaniu w Panewnikach oraz letniej porekolekcyjnej pielgrzymce ministrantów. Przed każdą uroczystością staramy się spotykać na wspólnych próbach gdzie przygotowujemy ustalony repertuar, aby móc służyć swoimi talentami jak najlepiej. W ciągu kilku lat naszej działalności scholę prowadziły 3 osoby: Adrian Orzoł (2011-2013), Marta Hernik (2013-2014) i Piotr Rosa (2014 do chwili obecnej).

 

A teraz zaproszenie dla Ciebie!!!

 

Jeżeli masz talent muzyczny, potrafisz śpiewać, lub też grać na instrumentach i chcesz zaangażować się w działalność w obrębie Archidiecezji, to na Ciebie właśnie czekamy. Próby odbywają się zazwyczaj raz na miesiąc przed uroczystościami, w terminach które pasują większości z nas. Jeśli się namyślisz, nie czekaj zbyt długo, skontaktuj się z odpowiedzialnym za scholę Piotrem Rosą dzwoniąc do niego pod numer: 664 974 336, lub pisząc drogą mailową: piotr.rosa93@gmail.com

 

Czekamy na wszystkich chętnych ministrantów i animatorów :)