Służba dająca radość

Szukasz czegoś na tzw. „dobry początek” formacji? Polecam dobrze napisaną i wydaną przez wydawnictwo Jedność (diecezji kieleckiej), autorstwa Anneliese Hück.

Zielona książeczka nosi podtytuł „podręcznik ministrantów”. Istotnie stanowi ona kompendium informacji zarówno technicznych, praktycznych jak i duchowych, potrzebnych na początku drogi formacyjnej ministranta. Omawia wszystkie postawy, kolory, okresy, gesty oraz paramenty liturgiczne. Publikacja opatrzona jest kolorowymi fotografiami oraz rysunkami, ponadto jej walorem jest dobra szata i układ graficzny.

„Służba dająca radość” opisuje ponadto służbę ministrantów zarówno podczas Eucharystii, jak i poszczególnych sakramentów. Książka zawiera także modlitwy ministranta, które można wykorzystać podczas formacyjnych spotkań w grupie. Napisana jest przystępnym i ciekawym językiem. W tekście często pojawiają się także interesujące i pouczające historyjki, które wciągają młodego czytelnika i przekazują mu ważne treści i wartości.

Wszystkim opiekunom ministrantów oraz animatorom polecam tą pozycję, z uwagi na jej kompetencję oraz przystępność dla młodego czytelnika. Warto zainwestować w tą książeczkę, by stała się niejako osobistym podręcznikiem-zeszytem młodego kandydata czy ministranta.

tyt. Służba dająca radość
aut. Anneliese Hück
wyd. JEDNOŚĆ
wyd. Kielce 2001