1 z 10 MINISTRANTÓW

Dzisiaj wielki finał zabawy: „1 z 10 ministrantów” Widzimy się o 16.30 na DMAK-owskim YT.

Zasady gry.

Konkurs będzie wyglądał podobnie jak znany teleturniej z telewizji. W etapie pierwszym każdy z uczestników dostanie dwa pytania. Jeśli odpowie poprawnie przynajmniej na jedno z nich przejdzie do następnego etapu. Jeśli nie odpowie na żadne, odpadnie z gry. Pamiętajmy, że liczy się dobra zabawa zarówno dla graczy jak i publiczności. Etap drugi uczestnik będzie kontynuował z liczbą szans z poprzedniego etapu. Gracze będą mogli typować inne osoby lub brać pytania na siebie. Zakończy się gdy zostanie 3 finalistów. W etapie ostatnim może paść co najwyżej 40 pytań, a ważną rolę odgrywają punkty. Każdy finalista dostaje trzy nowe szanse i tyle punktów, ile szans zachował po drugim etapie. Gracz wyznaczony do odpowiedzi może zyskać dziesięć punktów lub stracić jedną szansę. Jeśli uczestnik wskaże do pytania samego siebie i odpowie poprawnie, to otrzyma podwójną liczbę punktów, czyli 20. Jeśli po wzięciu pytania „na siebie” zawodnik odpowie źle, to gracze znowu zgłaszają się do odpowiedzi sposobem „kto pierwszy, ten lepszy”, a prawo wyznaczania otrzymują już po jednej poprawnej odpowiedzi. Gdy w grze pozostanie jeden zawodnik, zasada podwajania punktów przestaje obowiązywać.

Transmisja

Etap finałowy odbędzie się w środę 30 grudnia 2020 o godz. 16.30. Transmisja finału odbędzie się na naszym ministranckim kanale You Tube https://www.youtube.com/c/DuszpasterstwoMinistrantówArchidiecezjiKatowickiej

Prowadzący i pytania

Prowadzącym będzie an. Piotr Urbańczyk z Katowic, który znany jest ministrantom m.in. z prowadzenia wakacyjnych Kahootów. Pytania ułożyli członkowie redakcji strony Duszpasterstwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej, którzy będą obecni na chatcie i czuwać nad całością. Zdanie prowadzącego jest niepodważalne i rozstrzygające. On też rozstrzyga wszelkie kwestie sporne.

Zawodnicy

Uczestnikami zabawy są osoby, które zgłosiły się w pierwszym etapie zabawy i zakwalifikowały się do dalszej części zdobywając największą liczbę punktów. Są to:
Karol Brzoza
Franek Mauer
Maciek Wacławik
Mateusz Musiolik
Marek Makowski
Szymon Żabicki
Dawid Fortuna
Kacper Dądela
Mateusz Kołodziej
Kamil Kaniuk

Nagrody

Nagrody przewidziane są zarówno dla zwycięzców zabawy jak również ministrantów oglądających ich zmagania. (także tych spoza diecezji – bo i takich sympatyków mamy!)Trzech najlepszych z graczy zostanie zaproszonych do Laserhouse w Katowicach. Podobnie trzy osoby oglądające zabawę na kanale You Tube zostaną wylosowane i zaproszone do Laserhouse. Będzie do tego potrzebny telefon. (Data wizyty w Laserhouse w Katowicach zostanie ustalona przez redakcję DMAK i nie podlega zamianie na inny dzień lub na gratyfikację finansową. Nagrody nie można odstąpić innej osobie. Termin planowany jest na marzec lub kwiecień i jest uzależniony od pandemii).Jeśli z jednej i tej samej parafii transmisję zabawy będzie oglądało wielu ministrantów, redakcja zastrzega sobie możliwość ufundowania nagrody specjalnej dla ministrantów tej parafii (np. w postaci wyjazdów na basen, kina czy McDonaldsa itp.)Ponadto redakcja DMAK przewidziała vouchery do kina i paczki z książkami i ministranckimi gadżetami, które dostarczymy bezpośrednio do Waszych domów. Im będzie nas więcej, tym więcej nagród przyznamy – i odwrotnie. Wystarczy oglądać transmisję, od początku być z nami, oraz być aktywnym na chatcie transmisji! Wszelkie kwestie sporne rozwiązuje diecezjalny duszpasterz ministrantów.

Serdecznie zapraszamy do zabawy!