Przyjęcie do grona kandydatów na animatorów

W sobotę 12 czerwca br. w Kochłowicach, w parafii Trójcy Przenajświętszej o godz. 14.30 odbędzie się  zaległe przyjęcie do grona kandydatów na animatorów kursu wiosna 2020 – 2021.

Część Rybnicka

Kandydaci na animatorów z części rybnickiej, wiosną 2020 roku – przed pandemią – zdążyli zakończyć swoje wykłady.

Część Katowicka

Osoby z części katowickiej miały zaległy wykład on-line 15 maja. Osoby, które nie uczestniczyły w nim też mogą przyjechać na uroczystość.

Kandydaci na animatorów części rybnickiej i katowickiej zostaną oficjalnie przyjęci do kandydatury w sobotę 12 czerwca br. Nie wypisujemy osobno ich imion i nazwisk.

Program:

Godz. 14.30 – rozdanie kart formacyjnych i wytłumaczenie okresu kandydatury.

Ok. godz. 15.15 Msza święta z przyjęciem do grona kandydatów na animatorów (zabieramy alby i czerwone pasy – od tego dnia będzie to obowiązujący strój kandydatów) W razie potrzeby prosimy o kontakt z Panią krawcową Teresą Sobolewską: 504 816 235.

Dla tego kursu, okres kandydatury zakończy się jesienią 2021, kiedy otrzymają krzyże animatorskie.

Na uroczystość przyjęcia do grona kandydatów możemy przyjechać z rodzicami lub innymi bliskimi. Kapłanów – opiekunów ministrantów – wyjątkowo prosimy o pozostanie w parafiach i modlitwę w miejscu zamieszkania.

Na parkingu przy probostwie w tzw. ochronce, będzie działała kawiarenka i księgarnia, z której mogą skorzystać bliscy podczas trwania przygotowań do Mszy świętej.