SPRAWY ORGANIZACYJNE związane z beatyfikacją ks. Jana Machy

Beatyfikacja ks. Jana Machy odbędzie się w sobotę 20 listopada w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Służba Liturgiczna obecna na beatyfikacji podzielona jest na dwie grupy. I – Osoby, które są obecne w strojach liturgicznych w katedrze oraz II grupa – osoby, które pomagają przy różnych zadaniach związanych z beatyfikacją.

  1. Osoby obecne w katedrze.

Miejsca w katedrze zajmujemy między godziną 8.00 a 8.30 (prosimy wcześniej skorzystać z  toalety. Będą one usytuowane w ogrodzie kurialnym (wejście od ul. Wita Stwosza) oraz na zieleńcu przed katedrą.

Miejscem zarezerwowanym dla ministrantów jest kaplica św. Jana Pawła II. (stojąc przy głównych drzwiach i patrząc na ołtarz, znajduje się ona po prawej stronie)

Po ubraniu strojów liturgicznych (alba i czerwony pas lub białe albo czerwone cingulum) oczekujemy na rozpoczęcie. Przebieramy się w kaplicy Jana Pawła II i z tyłu zostawiamy reklamówki czy pokrowce z alb itp.

Pamiętamy, by przed wejściem do katedry pobrać tekst liturgii i ubrać maseczkę.  Od godz. 9.00 rozpoczyna się w katedrze nabożeństwo modlitewne.

  1. Ministranci posługujący.

Z ministrantami spełniającymi poszczególne funkcje skontaktujemy się w najbliższych dniach. Będą oni bez strojów liturgicznych. Obowiązującym strojem dla nich będzie:  garnitur, biała koszula i krawat. Ci ministranci będą posługiwali w zakrystiach (zaaranżowanych specjalnie w tym dniu), a także przed katedrą np. pomoc w rozdawaniu książeczek itp.

Ministranci/Animatorzy/Ceremoniarze/Kandydaci na animatorów, którzy jeszcze nie zapisali się na to wydarzenie mogą to zrobić wypełniając jak najszybciej formularz:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScr85gAHp7tWr2-jKVDBzJnYwtE29joMYYPUXEcl1yyku06yQ/viewform

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Zakrystia dla Księży koncelebrujących będzie zaaranżowana w salkach probostwa.

W procesji wejścia uczestniczą jedynie kardynałowie, arcybiskupi i biskupi. Wyłącznie te osoby zajmują miejsca w prezbiterium i wokół niego.

PARKINGI

Drodzy ministranci pamiętajmy, że parkingi z tyłu i wokół katedry będą niedostępne dla osób nieposiadających identyfikatorów.

Służba Liturgiczna przyjeżdzająca samochodami zajmuje dostępne miejsca parkingowe w rejonie katedry, a także na Placu Sejmu Śląskiego; miejsca parkingowe znajdują się również przy tzw. centrach przesiadkowych w Katowicach-Brynowie, w Katowicach-Załężu i Katowicach – Zawodziu, z możliwością dojazdu w okolice katedry komunikacją miejską. Nie będzie możliwości zaparkowania samochodu na ulicach: Wita Stwosza, Plebiscytowej, Powstańców, Domina i Czempiela.

Autokary z grupami zorganizowanymi zatrzymują się na ul. Ceglanej na wysokości Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego (szpital okulistyczny). Wierni dochodzą pieszo do katedry, autokary zaś będą przekierowywane na parking przy Lotnisku „Muchowiec” (zjazdem na autostradę A4 i w ul. Francuską); prosimy o włożenie za szybę autokaru białej kartki formatu A4.

Katedra i krypta katedry będą udostępnione wiernym od godz. 8.00. Zarówno
w krypcie, jak i na zieleńcu przed katedrą będą ustawione telebimy.

Jako służba liturgiczna spotkajmy się na Beatyfikacji w Katedrze!

Do zobaczenia w sobotę 20 listopada!

Pozdrawiam serdecznie!

Ks. Cezariusz Wala